wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościWokaliści JDK laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „GLORIA” w Kielcach

Wokaliści JDK laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „GLORIA” w Kielcach

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach w dniach 31.01- 2.02 2019 r.  już po raz szósty  odbył się Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „GLORIA”. Wzięło w nim udział około 200 wykonawców w sześciu kategoriach wiekowych – soliści  i zespoły kameralne.

Wokaliści JDK laureatami konkursu

Na konkurs pojechali także jasielscy wokaliści.  W kategorii solistów od 10 do 13 lat zaśpiewali Karolina Polak i Dawid Wojnarowicz, w kategorii solistów od 14 do 16 lat zaprezentowały się Julia Zielińska i Aleksandra Brągiel. Ola i Julia wystąpiły również w duecie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, większość uczestników to utytułowani wokaliści z całej Polski. Prezentacje oceniało jury pod przewodnictwem Danuty Błażejczyk – znanej polskiej wokalistki, nauczyciela śpiewu . Wokaliści JDK zaśpiewali zarówno stare polskie kolędy takie jak : „Na zielonej łące” ,” Bóg Wam zapłać Panie Gospodarzu” czy „Najświętsza Panienka”,  jak i współczesne pastorałki „ Święte dziecię” i „Kołysanka Józefa”.

Wokaliści JDK laureatami konkursu

Jak okazało się podczas gali laureatów, otrzymali aż cztery nagrody. Dawid Wojnarowicz zdobył I nagrodę w swojej kategorii, Duet Julia Zielińska i Ola Brągiel  wyśpiewał II nagrodę w kategorii zespołów kameralnych. W kategorii solistów od 14 do 16 lat III nagrodę przyznano Julii Zielińskiej, Ola Bragiel otrzymała zaś  wyróżnienie. Dawid Wojnarowicz jako zdobywca I nagrody wystąpił także na koncercie laureatów. Podkłady instrumentalne do kolęd wykonał Wojciech Nowicki, wokalistów do konkursu  przygotowała Ewa Grzebień.

(eg)

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły