wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wojciech Zając z Jasła uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

30 maja odbyły się w Rzeszowie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej odznaczono osoby, które w sposób szczególny przysłużyły się samorządowi terytorialnemu.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła nadane, postanowieniem Prezydenta RP, odznaczenia państwowe. Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medal za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami na rzecz samorządu terytorialnego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków służbowych.

Jesteście Państwo tymi, którzy mają ten wielki przywilej, by realizować w praktyce ideę samorządności w XXI w. Dziękuję za to, że czynicie to w sposób wyjątkowy, wspierając rozwój naszych małych ojczyzn. Nie tylko korzystając np. z rozlicznych okoliczności pozyskiwania środków finansowych, które są dostępne – i tych państwowych, rządowych, ale także umiejętnie korzystając ze środków unijnych, co widać w tym intensywnym tempie rozwoju, który dokonuje się  w naszym województwie – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowano: Edwarda Dobrzańskiego, Zygmunta Frańczaka, Wojciecha Zająca i Janusza Zarzecznego. Srebrnym Krzyżem Zasługi – Roberta Petka oraz Józefa Piątka. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Janusz Skotnicki. Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych, srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczona została Magdalena Kłak z PSST.

Wojciech Zając jest wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego VI kadencji, wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki i Infrastruktury oraz członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej. Znany jest również ze swojej aktywności społecznej i szeregu podejmowanych inicjatyw.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły