wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2020, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2021 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Stypendium wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacane jednemu stypendyście lub dzielone pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem: https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne/

Dotychczasowi stypendyści:

  • 2012 – Michał Szpak
  • 2013 – Karol Godek, Marcin Polar
  • 2014 – Aleksandra Zuzanna Tocka, Małgorzata Samborska, Edward Lecheta
  • 2015 – Patrycja Ochała, Joanna Preisner
  • 2016 – Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip
  • 2017 – Karol Godek, Rafał Kamiński
  • 2018 – Miłosz Nowakowski, Robert Król, Marcin Polar
  • 2019 – Michał Babiarz, Karolina Cygnar
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły