wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wniosek o odwołanie starosty jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pomimo wygrania przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów samorządowych w Powiecie Jasielskim i tym samym posiadania większości w Radzie Powiatu, dalsze rządy tej partii stoją pod znakiem zapytania. We wtorek – 18 grudnia do Biura Rady Powiatu wpłynął wniosek o odwołanie Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia. 

Rozłam był widoczny już na minionych sesjach Rady Powiatu, podczas których dwukrotnie nie udało się przeforsować zgłoszonej przez Adama Pawlusia kandydatury Mateusza Lechwara na stanowisko wicestarosty. Przeciw było 12 radnych, natomiast za opowiedziało się 10-ciu. Oznacza to, że partyjni koledzy nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań. Rozłam w PiS-ie to nie jedyny problem obecnych władz powiatu. Brak wicestarosty oznacza, że Zarząd Powiatu nie został wybrany i do czasu wyboru działa stary Zarząd, któremu przewodniczy Adam Pawluś.

Pod wnioskiem o odwołanie Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia podpisali się: Przewodniczący Klubu radnych SDM Jan Urban, Krzysztof Buda, Franciszek Miśkowicz, Przewodniczący Klubu radnych PSPP Janusz Przetacznik, Ryszard Papciak, Antoni Zwierzyński, Bożena Macek-Lubaś, Dorota Woźniak, Ewa Wawro i Magdalena Stasiowska.

Wniosek musi zostać jeszcze zaopiniowany przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu w Jaśle. Warto zaznaczyć, że odwołanie starosty jest różnoznaczne z odwołaniem całego zarządu. Najwcześniej miesiąc po złożeniu wniosku radni będą mogli podjąć decyzję w tajnym głosowaniu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły