wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wizyta u lekarza online – najważniejsze korzyści

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Telemedycyna od pewnego czasu przeżywa bardzo duży rozkwit. Coraz więcej usług lekarskich jest realizowanych w pełni zdalnie i wystarczy jedynie dostęp do Internetu, aby skorzystać z profesjonalnych porad medycznych. Takie możliwości są przede wszystkim korzystne dla pacjentów. Osoby potrzebujące pomocy lekarskiej mogą z takowej skorzystać bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, a przy tym w pełni bezpieczne. Podczas samej konsultacji można na żywo porozmawiać z lekarzem i przedstawić mu wszystkie dolegliwości. Na tej podstawie postawiona zostanie diagnoza i wybrany zostanie odpowiedni sposób leczenia. Może zostać również wystawiona recepta online, która będzie pozwalała na zakup odpowiednich leków w aptece. Tym samym możliwe będzie prowadzenie skutecznego leczenia i niwelowanie wszelkich zmian chorobowych, które wystąpiły w organizmie konkretnej osoby.

Recepta online – na jakiej podstawie jest wystawiana i gdzie jej szukać?

Samo otrzymanie recepty online rozpoczyna się od umówienia na wizytę lekarską w formie online. W tym celu wystarczy wybrać skorzystanie z usług lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty i zarejestrowanie się na dostępny termin. Podczas samej wizyty można połączyć się z lekarzem w formie wideo lub głosowej. W trakcie rozmowy można przedstawić wszystkie dolegliwości, które wystąpiły i które budzą niepokój. Lekarz dokona dogłębnej oceny sytuacji i na tej podstawie przedstawi diagnozę. Na jej podstawie wystawiana jest recepta online, którą można zrealizować w aptece. Pacjent będzie miał możliwość wykupienia leków, które pomogą w zwalczeniu konkretnych dolegliwości i pozwolą na powrót do świetnego zdrowia i samopoczucia. E-recepta to dokument w pełni honorowany w każdej aptece. Wykupienie leków nie będzie zatem stanowiło żadnego problemu.

W zapoznaniu się z treścią recepty pomoże Internetowe Konto Pacjenta. To właśnie na nim dostępna jest recepta elektroniczna. W razie potrzeby można ją również bardzo łatwo pobrać i wydrukować. Następnie można ją zrealizować w dowolnej aptece i pobrać przepisane przez specjalistę lekarstwa, które wspomogą proces leczenia konkretnych dolegliwości.

Jak wygląda konsultacja przed wystawieniem recepty online?

W celu ubiegania się o receptę online niezbędne jest odbycie konsultacji lekarskiej. E-recepta online jest wystawiana właśnie na podstawie konsultacji z lekarzem. Ma to na celu potwierdzenie zasadności wystawienia recepty i zweryfikowanie dolegliwości, które zgłasza konkretny pacjent. Do wystawienia recepty online niezbędna jest rozmowa z lekarzem. Specjalista na tej podstawie podejmuje decyzję o wystawieniu recepty bądź skierowaniu na dodatkowego badania. Konsultacja lekarska mimo, że realizowana jest zdalnie to skupia się na bardzo profesjonalnym podejściu do pacjenta. Przepisane leki dzięki profesjonalnemu podejściu faktycznie będą w stanie pomóc. Konsultacja online przebiegnie przy tym w bardzo miłej atmosferze i nie będzie zajmowała bardzo dużo czasu.

Możliwość otrzymania zwolnienia lekarskiego

Elektroniczna recepta na dany lek to nie jedyna korzyść wybrania konsultacji online. W ten sposób można również otrzymać zwolnienie lekarskie, które również pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta. Zwolnienie online zostanie automatycznie przesłane do ZUS. Dzięki temu osoba chora będzie mogła zostać w mieszkaniu i przejść kompleksową kurację. E recepta pozwoli przy tym na zdobycie leków, które wspomogą powrót do zdrowia. Recepta przez Internet tak samo jak zwolnienie będzie dostępna w ramach Internetowego Konta Pacjenta.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły