wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Witaminy dla psa – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Każdy właściciel czworonoga chce jak najlepiej zadbać o zdrowie swojego pupila. Zastanawiasz się, czy Twój pies powinien dostawać suplementy witaminowe? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Witaminy dla psa – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
pixabay.com

Dieta psa powinna być tak skonstruowana, aby dostarczać zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Czy psy potrzebują suplementów witaminowych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Witaminy dla psa – wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
pixabay.com

Witaminy dla psa – czy Twój pupil ich potrzebuje?

Zastanawiasz się, czy stosowanie suplementów witaminowych w przypadku psów jest konieczne? Zdrowy pies, który karmiony jest gotowymi karmami, zwykle nie wymaga dodatkowej suplementacji. Wysokiej jakości komercyjne karmy dla psów są tak opracowywane, aby dostarczać zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jeśli jednak dieta pupila jest oparta na domowym jedzeniu, warto pomyśleć o zakupie preparatu witaminowego dla psa. Suplementacja jest konieczna także w przypadku, gdy wymaga tego stan zdrowia czworonoga. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z weterynarzem, który określi, jakich witamin potrzebuje Twój pies i określi ich dawkowanie.  

Jaki preparat witaminowy dla psa?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór suplementów diety dla psów. Wybór konkretnego produktu zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, wieku i stanu zdrowia Twojego czworonoga. W sklepach można znaleźć m.in. następujące preparaty dla psów:

Jakie składniki znajdziemy w suplementach dla psów?

Sklepy zoologiczne oferują szeroką gamę suplementów witaminowych zarówno dla szczeniaków, młodych psów w okresie intensywnego wzrostu, jak i dorosłych psów. W ofercie sprzedawców możemy znaleźć przede wszystkim preparaty z zawartością:

  • Witaminy A;
  • Witamin z grupy B;
  • Witaminy C;
  • Witaminy D;
  • Witaminy E;
  • Witaminy K;
  • Składników mineralnych – wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, selen, sód, potas czy jod;
  • Kwasów Omega-3.

Gdzie kupić suplementy witaminowe dla psów?

Zastanawiasz się, gdzie kupić najlepsze witaminy dla Twojego pupila? Wysokiej jakości witaminy dla psa są dostępne w sklepach zoologicznych online. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły