wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Where is my Glow up?” – widowisko pełne emocji

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Where is my Glow up?” to polsko-norweskie widowisko taneczne z bogatym wachlarzem emocji i energiczną choreografią. Pokaz miał swoją premierę w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród publiczności.

Prace nad widowiskiem trwały od czerwca tego roku. Do udziału w projekcie zaangażowani zostali profesjonalni artyści zarówno od strony organizacyjnej, jak i artystycznej, ale też osoby, o których jest ten spektakl, przedstawiciele młodego pokolenia z Krosna i okolic, różnorodnie piękne.

„Where is my Glow up?” - widowisko pełne emocji
Fot. JDK

Wszyscy walczymy z tymi samymi niepewnościami, które objawiają się szczególnie w okresie dojrzewania. Gwałtownie rosnąca w ostatnich latach w Polsce liczba samobójstw wśród młodzieży oraz ogromny wpływ mediów społecznościowych, które przedstawiają nieosiągalny obraz „idealnego nastolatka”, to trudne i emocjonalne tematy, które niestety są dziś aktualne – o motywacji do stworzenia wspólnego widowiska mówią jego twórcy.

„Where is my Glow up?” - widowisko pełne emocji
Fot. JDK

Końcem 2022 roku DanceLab Dansens Hus z Tromsø w Norwegii wraz z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, podjęły współpracę mającą na celu stworzenie wspólnego działania związanego z tańcem. W rezultacie projekt „Where is my Glow up?” uzyskał dofinansowanie z Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a koncepcja współpracy znalazła się na drugim miejscu listy rankingowej.

Tekst: RCKP w Krośnie

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły