wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Warzycka strefa inwestycyjna i osiedle Gądki – trwa budowa nowych dróg

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle: w warzyckiej strefie inwestycyjnej oraz na osiedlu Gądki, przy nowym moście. Obydwie inwestycje mają być gotowe jeszcze przed końcem tego roku.

Wartość budowy drogi w strefie warzyckiej, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego, wynosi blisko 10 mln zł i finansowana jest ze środków norweskich oraz miasta (6,6 mln zł pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, a 3,5 mln to wkład miasta). Z kolei koszt budowy drogi na osiedlu Gądki, która łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną, to 3,5 mln zł, z czego 95 proc. dofinansowania pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Warzycka strefa inwestycyjna i osiedle Gądki – trwa budowa nowych dróg
Fot. UM w Jaśle

Na osiedlu Gądki powstaje droga o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową. Budowana jest również kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna. Przewidziano również rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Warzycka strefa inwestycyjna i osiedle Gądki – trwa budowa nowych dróg
Fot. UM w Jaśle

Natomiast nowa droga w strefie warzyckiej o długości 1,2 km, będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego (skrzyżowanie). Ma posiadać ścieżkę rowerową, chodnik, zjazdy, być oświetlona, a przede wszystkim posiadać parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych).

Prace przy obydwu inwestycjach prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
michał
10 września, 2023 13:08

łał

- Reklama -

Ostatnie artykuły