wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Warsztaty z kwiatami w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Jasielskim Domu Kultury zakończyły się dwudniowe (16 – 17 marca br.) “Warsztaty z kwiatami”. Zajęcia prowadziły rękodzielniczki z Polski i Ukrainy. Marta Wachel, uczestniczka grupy plastycznej dla dorosłych i Tatiana Yarosh z Irpina k. Kijowa, przybliżyły obecnym na warsztatach paniom tajniki tworzenia kwiatów z pianki oraz z atłasowych, kolorowych wstążek.

Kilkanaście uczestniczek zajęć było bardzo zainteresowanych nowymi technikami artystycznymi. Każda z nich własnoręcznie wykonała kolorowe spinki do włosów oraz kwiaty, z których można zrobić wianki, broszki, bukiety lub inne kompozycje.

Celem warsztatów było poznanie nowych form sztuki rękodzielniczej, wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych stałych bywalczyń, integracja z naszymi sąsiadami z Ukrainy oraz wymiana doświadczeń.

Integracja miała miejsce również w sali plastycznej dla dzieci, gdzie córka pani Tatiany–Ania, pokazała dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach, jak wykonać serce z origami. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, powstały biało-czerwone oraz żółto-niebieskie serduszka, które będą dekoracją holu JDK.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły