wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Walka z przestępczością narkotykową na terenie powiatu jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jednym z priorytetowych zadań jasielskich policjantów jest zwalczanie przestępczości narkotykowej i zatrzymywanie osób trudniących się handlem narkotykami. W efekcie prowadzonych działań, w 2019 roku funkcjonariusze zrealizowali kilkadziesiąt spraw narkotykowych i zabezpieczyli łącznie ponad 11 kilogramów różnego rodzaju niedozwolonych substancji.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z głównych przedsięwzięć realizowanych w codziennej służbie, przez jasielskich policjantów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, policjanci podejmują szereg działań, obejmujących wiele  płaszczyzn. W zwalczanie tego procederu zaangażowani są głównie specjaliści pionu kryminalnego z komórek ds. zwalczania przestępczości narkotykowej, ale także funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego, policjanci z jednostek terenowych oraz policyjni profilaktycy.

W minionym roku na terenie powiatu jasielskiego stwierdzono 50 przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był to wzrost w tej kategorii w stosunku do roku 2018 o dwanaście przestępstw.

Skuteczna walka z przestępczością narkotykową na terenie naszego powiatu, nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z policjantami z innych jednostek, z całego Podkarpacia. W efekcie prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli ponad 11 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, ich pochodnych oraz innych niedozwolonych substancji. Były to między innymi: amfetamina – 292 g, haszysz – 98,9 g, kokaina – 87,2 g, marihuana – 2775,5 g, krzewy konopii indyjskich – 48 szt., tabletki ecstazy – 9 282 szt., MDMA w postaci zbrylonej – 3,8 kg, LSD – 50 szt., 2CB – 255,9 g (1826 tabletek), ketamina – 181,7 g oraz GBL Butyrolakton -12 ml.    

Wielu podejrzanych odpowie za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Niemniej jednak w tym gronie są też tacy, którzy posiadali znaczne ilości niedozwolonych substancji oraz odpowiednie narzędzia i przedmioty służące do rozdrabniania, wyrobu czy porcjowania. Oni usłyszeli dodatkowe zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu narkotyków.

Tak też było w przypadku 24-letniego mieszkańca woj. śląskiego. To jedna z ciekawszych spraw jaką zrealizowano wiosną minionego roku. Kryminalni z jasielskiej komendy podczas realizacji sprawy, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel narkotykami. Podczas zatrzymania, do którego doszło na terenie powiatu dębickiego, w samochodzie podejrzanego znaleziono znaczne ilości narkotyków oraz innych niedozwolonych substancji mogących służyć do produkcji m.in. dopalaczy czy tzw. „tabletek gwałtu”. Mężczyzna trafił do aresztu. Podczas przeszukania jego mieszkania i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, m.in. marihuanę, MDMA, kokainę oraz tabletki ecstazy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii dotyczących posiadania i wprowadzania do obrotu substancji zakazanych. Wobec podejrzanego zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W grudniu 2019 roku przeciwko mężczyznie skierowano do sądu akt oskarżenia. 24-latek nadal przebywa w areszcie.  

Dzięki skutecznej pracy jasielskich policjantów znaczna ilość narkotyków nie trafiła na rynek. Biorąc pod uwagę wzrost zagrożenia przestępczością narkotykową, policjanci prowadzą działania, by sprostać oczekiwaniom lokalnej społeczności i jeszcze skuteczniej walczyć z tym przestępczym procederom.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
olavstein
29 stycznia, 2020 20:04

3 fotka to chyba jakieś nielegalne żelki z Biedronki. Za to powinni beknąć…

- Reklama -

Ostatnie artykuły