Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019 – Osiedle Mickiewicza

0
Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019 - Osiedle Mickiewicza

Szósta z kolei w bieżącym roku impreza rekreacyjno-rozrywkowa z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne dla dzieci”, odbyła się we wtorek 16 lipca na jasielskim Osiedlu Mickiewicza.

Pierwszą, 3-godzinną część spotkania zorganizowanego na skwerze przy hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadziła Agencja Artystyczna Bajlandia. Animatorzy, którzy do Jasła przyjechali z Warszawy na początek wystawili „Bajkę o smoku i królu leniuchu”. Spektakl, zagrany w interakcji z widzami, bardzo spodobał się zarówno maluchom, żywiołowo reagującym na kolejne sceny i chętnie włączającym się do proponowanych przez aktorów zabaw, jak i ich opiekunom, którzy też zostali wciągnięci do występów.

Po przedstawieniu, jego bohaterowie razem z pajacem Romkiem, poprowadzili gry, zabawy i konkursy z nagrodami, przy okazji niektórych z nich przekazując edukacyjne treści i zachęcając najmłodszych do dbałości o zdrowy styl życia.

Wśród wielu zabaw ruchowych była również podróż tak lubianym przez niemal wszystkie dzieci pociągiem, jadącym z daleka i porcja intensywnej gimnastyki przy tańczeniu „Kaczuch” i „Wyginam śmiało ciało”, a na zakończenie pierwszej części -łapanie baniek mydlanych.

Ostatnią atrakcją wtorkowego artystycznego popołudnia było malowanie farbami na przezroczystych foliach rozciągniętych pomiędzy drzewami, kredą na płytkach chodnikowych i kredkami na rozciągniętym na trawie grubym papierze. Te zajęcia poprowadziły plastyczki z JDK.

Organizatorem WSA 2019 jest Jasielski Dom Kultury. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Jasło w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii „Postaw na Rodzinę”.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments