wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Zawadce Osieckiej oddano do użytku wyremontowaną drogę razem z nową ścieżką rowerową

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W piątek, 28 października, po kapitalnym remoncie oddano do użytkowania drogę powiatową w Zawadce Osieckiej. Ma ona nie tylko normatywne wymiary i nową nawierzchnię, ale wzdłuż niej wybudowano także ścieżkę rowerową.

Zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa ciągu dróg powiatowych Nr 1878R Dobrynia – Zawadka Osiecka – Załęże i Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski w miejscowościach Zawadka Osiecka i Osiek Jasielski” obejmowało przebudowę dróg w Zawadce Osieckiej i Osieku Jasielskim.

W Zawadce Osieckiej przebudowano blisko 900 m drogi powiatowej – od mostu w Markuszce w kierunku „centrum” miejscowości. Jezdnię poszerzono i ułożono nową warstwę asfaltu. Udało się także odseparować ruch kołowy od pieszego, dzięki wybudowaniu wzdłuż całego przebudowywanego odcinka ciągu pieszo – rowerowego, o szerokości 2,5 m. Poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi.

Również w tym celu wybudowano kolejne 500 m chodnika, wzdłuż drogi powiatowej Nr 1881R w Osieku Jasielskim.

Wartość inwestycji to ponad 2,4 mln zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,3 mln zł i dotacji z Gminy Osiek Jasielski w kwocie 250 tys. zł. Pozostałe środki to wkład własny powiatu.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych sp. z o.o. z siedzibą w Jaśle.

W Zawadce Osieckiej oddano do użytku wyremontowaną drogę razem z nową ścieżką rowerową

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował za otrzymane wsparcie: – Bez rządowych środków nie byłoby tych inwestycji. Samorządowy fundusz drogowy zainicjował przed laty Bogdan Rzońca, który był przewodniczącym Komisji Infrastruktury w polskim Sejmie. Obecnie ten fundusz nazywa się Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że otrzymaliśmy te środki.

Odczytał również list, który na tę okoliczność wystosowała Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

W uroczystym przekazaniu do użytkowania drogi, która łączy ze sobą trzy miejscowości: Załęże, Zawadkę Osiecką i Osiek Jasielski, wzięli udział: Alicja Zając – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, członkowie Zarządu Powiatu: Ryszard Lisowski i Grzegorz Pers, radni powiatowi: Irena Baciak – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Sławomir Madejczyk – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu, Mateusz Lechwar – Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Andrzej Stachurski – Wójt Gminy Osiek Jasielski, Piotr Wojdacz – Przewodniczący Rady Gminy Osiek Jasielski, radni gminni: Henryka Gumienna, Tadeusz Gumienny i Kazimierz Wygonik, Janusz Pacher – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz -Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Zbigniew Abratowski – Inspektor nadzoru Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, przedstawiciele wykonawcy – Adam Matuszewski i Zbigniew Brączyk oraz księża i mieszkańcy Zawadki Osieckiej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły