wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Szkole Podstawowej w Przysiekach powstała długo wyczekiwana sala sportowa

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szkoła Podstawowa w Przysiekach doczekała się kompleksowej rozbudowy. Poza pełnowymiarową halą z zapleczem sportowym utworzono także m.in. dodatkowe sale lekcyjne, zadbano o potrzeby niepełnosprawnych i zbudowano parking. Wartość poczynionych inwestycji to niemal 4,9 mln zł.

W ramach inwestycji powstała nowa część szkoły, w której znajduje się sala gimnastyczna z boiskiem
o wymiarach 24×12 m, umożliwiająca rozegranie zawodów w większości dyscyplin sportowych, pomieszczenie, w którym znajdować się będzie sala korekcyjna lub siłownia, nowoczesne zaplecze, szatnie z kompletnymi węzłami sanitarnymi, pokój dla nauczyciela i pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy.

Dodatkowo szkoła wzbogaciła się o dwie zupełnie nowe sale lekcyjne, w których od września będą uczyć się uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Powstały toalety dla osób niepełnosprawnych i parking. Zainstalowana została także winda. W ramach wyposażenia szkoła otrzymała również sprzęt nagłaśniający, a wokół budynku zamontowano całodobowy monitoring, który zapewni bezpieczeństwo szkole.

Z tej okazji społeczność szkoły przygotowała dla zaproszonych gości wyjątkową akademię, w której udział wzięli wychowankowie placówki. Uczniowie przedstawili m.in. historię patronki szkoły Anny Jenke i zaprezentowali ducha sportowego poprzez taniec z szarfami w kolorach olimpijskich oraz krótki pokaz drużynowych dyscyplin sportowych. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie wykonali „sportową” piosenkę.   

To jest również moja szkoła. 54 lata temu ukończyłem 8 klasę, a dziś jestem Starostą Powiatu Jasielskiego. Jest mi niezmiernie miło, że mogę znów znaleźć się w murach tej szkoły i przypomnieć sobie jak grałem tu w piłkę. Gratuluję Pani Dyrektor zdolnych uczniów i pracy, którą włożyli w przygotowanie występów artystycznych oraz tego wspaniałego nowego obiektu.

– mówił starosta jasielski Adam Pawluś

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy i parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa.

Poseł do PE Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, złożyli na ręce dyrektor Krystyny Majki piłki, które wzbogacą zaplecze sportowe szkoły. Członkowie sołectwa Przysieki nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach tego wydarzenia, dla których przygotowali słodki poczęstunek.

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym podniosłym wydarzeniu, tym bardziej, że mogłem przyczynić się do pozyskania środków na tę inwestycję. Szkoła w końcu doczekała się sali sportowej na najwyższym poziomie. Cieszę się, że samorząd ukierunkowuje swoje zadania i strategię na dzieci i młodzież oraz dąży do rozwoju infrastruktury sportowej.

– mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 4 896 219,66 zł przy dofinansowaniu ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2020 w wysokości 1 351 800,00 zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły