wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Jaśle działa już Miejska Rada Działalności i Pożytku Publicznego.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Organizacje pozarządowe będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie 12 osobowej Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Rada będzie działać społecznie, a do jej głównych zadań należy współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Jaśle (MRDPP) ma charakter inicjatywny i doradczo-opiniujący w zakresie dotyczącym pożytku publicznego i współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Do jej zadań należy m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi, opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych. Pełny katalog zadań i kompetencji Rady określa ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W najbliższym czasie Rada będzie mocno zaangażowana w przygotowywanie dwóch niezwykle istotnych dla rozwoju miasta dokumentów, powstających w ramach programu „Rozwój Lokalny”, dofinansowanego z Europejskiego Obszaru gospodarczego i budżetu Państwa. – Jestem przekonany, że mogę liczyć na dobrą współpracę z Państwa strony, tak aby wspólnie zmieniać Jasło i służyć jego mieszkańcom – podkreślał podczas spotkania Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Poprosiliśmy o komentarz Radną Rady Miejskiej Jasła Agnieszkę Sobczyk, pełniącą funkcję wice przewodniczącej nowo powstałej rady.

To jeden z powodów dla których podjęłam się pełnić służbę publiczną. Cieszy mnie, że mogę pełnić w niej zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącej. Rada składa się przede wszystkim z przedstawicieli jasielskich organizacji pozarządowych oraz radnych Rady Miejskiej Jasła i pracowników Urzędu Miasta Bardzo liczę na współpracę z Państwem oraz na konstruktywne propozycje i wnioski przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych. Zawsze służę pomocą i proszę Was o wsparcie w moich dążeniach dla wszelkich działań na rzecz sportu, kultury i innych zadań publicznych w naszym mieście.
Agnieszka Sobczyk
Agnieszka Sobczyk

W skład jasielskiej MRDPP wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych (sześć osób wyłonionych w wyborach), trzech przedstawicieli Rady Miejskiej Jasła oraz trzech przedstawicieli Burmistrza Miasta Jasła. Pod koniec stycznia w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się pierwsze posiedzenie Rady. Zebrani wybrali ze swojego grona przewodniczącego – Wiesława Hapa, wiceprzewodniczącą – Agnieszkę Sobczyk oraz sekretarza Mateusza Smykę.

Skład MRDPP (kadencja 2020-2023):

 • Jarosław Winiarski – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Krzysztof Pec – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Łukasz Nigborowicz – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Małgorzata Więch – Kettele – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Krystyna Długosz – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Wiesław Hap – przedstawiciel organizacji pozarządowej;
 • Elżbieta Bernal – przedstawiciel Rady Miejskiej Jasła;
 • Agnieszka Sobczyk – przedstawiciel Rady Miejskiej Jasła;
 • Bogusława Wójcik – przedstawiciel Rady Miejskiej Jasła;
 • Jadwiga Gancarz – Żebracka – przedstawiciel Burmistrza Miasta Jasła;
 • Patrycja Bimkiewicz – przedstawiciel Burmistrza Miasta Jasła;
 • Mateusz Smyka – przedstawiciel Burmistrza Miasta Jasła.

Liczymy na zaangażowanie mieszkańców w sprawie działalności organizacji pozarządowych. Uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować do Wydziału Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle na adres: wrsis@um.jaslo.pl

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Joseph
5 lutego, 2020 11:48

to jest tak żałosne, że aż mi się nie chce czytać
kolejna szopka żeby się pokazać
ktoś jeszcze wierzy w te bzdury?

Kkk
5 lutego, 2020 23:24
Odpowiedź na  Joseph

Szopka za nasze pieniadze

- Reklama -

Ostatnie artykuły