21.8 C
Jasło
12 sierpnia 2020, środa

VI Antoniański Dar Serca

Jaślanie dla swojego szpitala

Wyróżnione

Z jakich kursów medycznych warto skorzystać?

Praca w medycynie nie zawsze wiąże się z ukończeniem najwyższych studiów. Czasem wystarczą tylko odpowiednie kursy, aby pracować jako pomoce różnego rodzaju...

Jak kształtuje się rynek prywatnych akademików w Polsce?

Niegdyś prywatne domy studenckie były domeną państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, ale obecnie coraz częściej można je spotkać również w Polsce....

Koronawirus na Podkarpaciu. Liczba zakażonych i zgonów – wykres [AKTUALIZACJA]

Koronawirus na Podkarpaciu został oficjalnie potwierdzony 11 marca 2020 r. u 57-letniej kobiety z Leżajska. Od tamtej pory liczba zakażonych systematycznie wzrasta....

Sprzedawaj chemię gospodarczą z Europy Zachodniej!

Chcąc przyciągnąć do siebie jak największe grono klientów, dobrze jest zaproponować im takie produkty, których nie znajdą w innych sklepach. Do...
Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Po raz szósty w Jaśle odbyła się akcja charytatywna Antoniański Dar Serca. W tym roku mottem przewodnim akcji były słowa Jezusa Chrystusa: „byłem chory, a odwiedziliście mnie”, a celem – jak zawsze – zbiórka funduszy na wsparcie miejscowego szpitala. Publiczna kwesta odbyła się w niedzielę, 10 czerwca br. i przyniosła 11 330 zł 71 gr.

Symboliczny czek z kwotą uzbieraną do godz. 16 dyrektorowi szpitala Michałowi Burbelce uroczyście przekazali: burmistrz Jasła Ryszard Pabian i gwardian jasielskich franciszkanów o. Paweł Sroka w asyście dyrektora Jasielskiego Domu Kultury Janusza Szewczyka. Ceremonia odbyła się na zakończenie koncertu finałowego ADS, zorganizowanego na jasielskim rynku.

W koncercie tym wystąpili laureaci parafialnego konkursu piosenki religijnej „Radosny chrześcijanin”, uczestnicy zająć tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury oraz uczniowie: Zespołu Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr 1, SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 12.

Organizatorami tegorocznej akcji Antoniański Dar Serca byli – jak zwykle – JDK i parafia ojców Franciszkanów, we współpracy z Miastem Jasłem, Starostwem Powiatowym w Jaśle i działającym w Jaśle placówkami oświatowymi.

Tegoroczna akcja Antonieński Dar Serca, której celem jest nie tylko wsparcie szpitala lecz również integracja lokalnej społeczności wokół szlachetnej idei, trwała od 24 maja. W jej ramach odbyły się prezentacje artystyczne w JDK oraz w licznych szkołach i przedszkolach.

Do akcji w różny sposób – organizując prezentacje artystyczne lub kwestując – włączyli się: Przedszkole Miejskie nr 1, PM nr 2, PM nr 3, PM nr 6, PM nr 10, PM nr 11, Bajkowe Prywatne Przedszkole, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 12, Zespół Szkół Miejskich nr 2, ZSM nr 5, ZSM nr 6, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 3, ZS nr 4, Młodzieżowy Dom Kultury.

Ogółem w tegorocznym ADS wzięły udział 22 placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, MDK); w prezentacjach artystycznych wystąpiło około 800 uczniów i przedszkolaków; 10 czerwca na ulice Jasła wyszło kwestować 77 młodych ludzi z 8 szkół.

Finał Antoniańskiego Daru Serca 2018 już się odbył, ale nie zamknął on możliwości przyłączenia się do akcji tym, którzy chcą w jej ramach wesprzeć jasielski szpital. Wszelkie datki są wciąż przyjmowane na konto ADS otworzone w PEKAO SA, I O. w Jaśle o numerze: 75 1240 2337 1111 0000 3740 3607.

JDK – st

- Reklama -

Więcej artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły

Policja apeluje do kierowców!

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na...

Najlepsze danie na Świecie! Poznaj historię pizzy

Pomimo tego, że pizza została zaliczona do popularnej kuchni nazwanej fast foodem i tak kochają ją miliardy ludzi na całym świecie. Ten...

Kupujemy odpowiedni stół do jadalni

Spożywanie posiłków jest najważniejszym elementem codzienności człowieka. Ważny jest zarówno komfort spożywania każdego posiłku, jak i celebracja tych chwil w rodzinnym gronie....

Urząd Miasta chce wiedzieć dlaczego mieszkańcy wyjeżdżają z Jasła

W Jaśle trwają intensywne prace nad przygotowaniem dwóch ważnych dla rozwoju miasta dokumentów: Planu Rozwoju Lokalnego i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.

W Harklowej trwa remont chodnika. Poprawi się bezpieczeństwo i wygoda pieszych

Zniszczony chodnik we wsi Harklowa w Gminie Skołyszyn już niedługo zostanie wyremontowany. Obecnie trwają prace nad wymianą kostki brukowej i krawężników.