V Konkurs Recytatorsko – Teatralny w Rzeszowie

Recytatorka JDK najlepsza

0
Aleksandra Łach

Aleksandra Łach wygrała V Konkurs Recytatorsko – Teatralny „My sami”, zorganizowany 16 marca br. przez Rzeszowski Dom Kultury, filię Pobitno. Jaślanka okazała się bezkonkurencyjna w grupie recytatorów w wieku od 17 do 19 lat.

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach artystycznych: recytacja i teatr jednego aktora oraz w dwóch kategoriach wiekowych: 13-16-latków i 17-19-latków. Ogółem wzięło w nim udział 15 recytatorów i 9 aktorów, których występy oceniła komisja w składzie: Jolanta Nord (aktorka Teatru Scena Propozycji, przewodnicząca), Dawid Osysko (redaktor Polskiego Radia Rzeszów), Bożena Kwasnowska-Krok (animatorka Rzeszowskiego Domu Kultury), przyznając łącznie 7 nagród i 3 wyróżnienia.

W kategorii recytatorów 17-19-letnich wygrała reprezentująca Jasielski Dom Kultury Aleksandra Łach, przed Darią Głąb z Rzeszowa. Trzeciej nagrody jurorzy nie przyznali.

Aleksandra Łach, uczennica II klasy Katolickiego LO w Krośnie, od 4 lat szlifuje swój talent recytatorski pod kierunkiem Heleny Gołębiowskiej, wicedyrektor JDK. Od tego czasu uczestniczyła w kilkunastu konkursach. – Uważam, że warto brać udział w każdym konkursie recytatorskim, ponieważ to nas rozwija i uwrażliwia – stwierdziła. W Rzeszowie zaprezentowała dwa wybrane przez siebie wiersze: „Z listu” Ewy Lipskiej i „Ciotki” Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zdobywając uznanie jury i I nagrodę. Był to jej drugi znaczący sukces, po zdobyciu – w ubiegłym roku – pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie w Turnieju Jednego Poety poświęconym twórczości Mirki Szychowiak.

JDK – st

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments