wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Urząd Miasta w Jaśle przypomina o usuwaniu lodu i śliskości chodników, ale sam nie dopełnia tego obowiązku

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta w Jaśle (…) likwidacja śliskości, usunięcie błota, śniegu i innych zanieczyszczeń z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości, to obowiązek właściciela posesji. Za brak odśnieżenia czy śliskość na chodniku, można zostać ukaranym mandatem karnym. Ponadto osoba, która się poślizgnie i dozna uszczerbku na zdrowiu, może żądać odszkodowania czy rekompensaty na drodze cywilnej.

Art. 415. KC: Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

W ciągu ostatnich dwóch dni chodniki i płyta Rynku w Jaśle były tak oblodzone, że trudno było się po nich poruszać. Wiele osób, w tym osoby starsze, musiały zachować szczególną ostrożność i z każdym krokiem walczyć o utrzymanie równowagi na śliskiej powierzchni. Niestety nie wszystkim się to udawało…

Upadek na betonową płytę może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet śmiercią. Dlatego również instytucje powinny pamiętać o tym ważnym obowiązku, którego niedopełnienie może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Zawczasu przypominamy także o obowiązku czyszczenia ulic z piasku, który zostaje po zimowym sypaniu dróg. Często służby miejskie wyręcza wiatr, rozwiewając go na okoliczne posesje.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
pablo
10 stycznia, 2020 22:29

Szczyt hipokryzji! hahaha

- Reklama -

Ostatnie artykuły