wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uroczyście i wzruszająco. Koncert patriotyczny w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podniosły, pełny wzruszeń koncert pieśni patriotycznych zabrzmiał w murach Jasielskiego Domu Kultury w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pojawiły się znane utwory muzyczne i literackie przygotowane prze uczestników zajęć JDK oraz uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Słuchać będziemy przepięknych tekstów, które opowiadają o ojczyźnie, historii, o tym co dla nas ważne, szczególnie w tym listopadowym czasie. Tytuł tego koncertu to „Polska żyje w nas” i życzę, żeby ten wieczór był taką szczególną myślą, sentymentalnym powrotem do pieśni, wierszy, do tego jak pięknie kompozytorzy i literaci opowiadali o naszej historii i ojczyźnie. Życzę państwu wielu wzruszeń – zaprosiła na koncert Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Dla wypełnionej do ostatniego miejsca widowni, 10 listopada br. wystąpili soliści: Maria Burakowska, Kornelia Wojnarowska, Karolina Polak, Aleksandra Wietecha, Mikołaj Majda; recytatorki: Natalia Żegleń, Zuzanna Bernacka, zespół wokalny JDK, chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st., orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. oraz młodzieżowa orkiestra dęta, składająca się z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st.

Publiczność wysłuchała m.in. takich pieśni jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Polskie kwiaty”, „Walc” Wojciecha Kilara, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Tak jak wojsko nie śpiewa nikt”, „Miasto 44” oraz recytacji: „A ta dudka z zielonej wierzbiny”, „Opowiedz nam moja Ojczyzno” i „Ojczyzna Chopina”.

Dziękując za niezwykły koncert, Renata Osikowicz-Wyroba, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego, nie kryła głębokiego wzruszenia. – Myślę że ten magiczny wieczór będzie w naszej pamięci nie tylko dziś czy jutro, ale będziemy wspominać go bardzo długo. Dostarczył wielu przeżyć i pokazał, czym to święto powinno być, co jest najważniejsze. Ale nie byłoby tego, gdyby nie nasi wspaniali wykonawcy. Bardzo dziękuję też pedagogom, którzy są tutaj dzisiaj ze swoimi uczniami oraz wszystkim absolwentom, którzy również dzisiaj wystąpili.

Do podziękowań dołączyła również Leokadia Wróbel, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. – Mam wielką przyjemność i zaszczyt podziękować dzisiaj państwu, że jesteście dzisiaj z nami, za  to, że mieliśmy dla kogo ten piękny projekt przygotować. Dziękuję również pani dyrektor JDK, za to, że nasza współpraca, jak nigdy wcześniej, jest w takiej symbiozie, i że wspólnie mogliśmy ten koncert przedstawić. Przepiękny tytuł został nadany naszemu koncertowi „Polska jest w nas”. Życzę, by ta Polska była w nas nie tylko w takich sytuacjach, ale także na co dzień, w naszej pracy, nauce, dobrym słowie, naszej dobroci i uczciwości.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły