wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Umów wizytę w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle bez wychodzenia z domu!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od dnia 5 lipca 2021 r. następuje uruchomienie elektronicznego systemu kolejkowego w Starostwie Powiatowym w Jaśle.

Sprawy obsługiwane przez system są pogrupowane w trzy kolejki

Prosimy uważnie zapoznać się z rodzajami spraw przypisanymi do poszczególnych kolejek. W przypadku błędnego wybrania kolejki załatwienie właściwej sprawy może okazać się niemożliwe w danym dniu.

Kolejka A Rejestracja pojazdów – kolejka obejmuje następujące operacje: rejestrację pojazdu (nowego, używanego, z zagranicy), czasową rejestrację pojazdu na wniosek, profesjonalna rejestrację pojazdu, wymianę dowodu rejestracyjnego (z powodu braku miejsca na wpis kolejnego badania technicznego lub zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym), wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego.

Kolejka B Inne sprawy związane z rejestracja pojazdów – kolejka obejmuje następujące operacje: wydanie dowodu rejestracyjnego, wydanie blankietu wtórnika dowodu rejestracyjnego, wydanie wtórnika karty pojazdu, nalepki kontrolnej i tablic rejestracyjnych, dokonywanie odpowiednich adnotacji w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu (GAZ, HAK, VAT, PIT, CIT), wyrejestrowywanie pojazdu na wniosek w przypadkach określonych w ustawie – Prawo o ruchu drogowym, dokonywanie czasowego wycofania pojazdu z ruchu i przywracanie pojazdu do ruchu, zwracanie zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych po ustaniu przyczyny ich zatrzymania, przyjmowanie od właścicieli pojazdów zawiadomień o zbyciu pojazdu i nabyciu pojazdu, wydawanie zaświadczeń potwierdzających dane w utraconym dokumencie (dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu)

Kolejka CPrawa jazdy – kolejka obejmuje następujące operacje: wydanie profilu kandydata na kierowcę, wydanie prawa jazdy, wymianę prawa jazdy, wydanie wtórnika prawa jazdy, wydanie zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym.

Umówienie wizyty może nastąpić z wyprzedzeniem do 14 dni kalendarzowych począwszy od dnia następnego po dniu rezerwacji wizyty, poprzez stronę internetową: https://bezkolejki.eu/spjaslo.

Elektroniczny system kolejkowy

Osoby korzystające z rezerwacji internetowej prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem rezerwacji, gdyż zawiera on istotne informacje o sposobie zrealizowania wizyty.

Szczególnie zwracamy uwagę na:

  1. wymóg podania imienia, nazwiska i adresu e-mail osoby która załatwia sprawę, ponieważ bilety są autoryzowane na tej podstawie a w przypadku rozbieżności pomiędzy danymi z biletu a danymi osoby zgłaszającej się do załatwienia sprawy urzędnik może odmówić załatwienia sprawy,
  2.  pobrania biletu w dniu wizyty (sugerowany czas to 10 minut przed godziną wizyty). Biletomat znajduje się w przedsionku głównego wejścia do Starostwa Powiatowego w Jaśle (wejście W1). Bilet pobiera się z użyciem kodu otrzymanego w e-mailu.

W e-mailu zawarty jest link do strony z danymi rezerwacji. Na dole strony znajduje się przycisk „anulowanie wizyty”. Prosimy aby w przypadku niemożności zgłoszenia się w umówionym terminie korzystać z tej opcji aby nie blokować terminu i dać możliwość załatwienia sprawy innym osobom.

W przypadku istnienia wolnych terminów wizyt w danym dniu można z biletomatu pobrać bilet na wizytę w tym dniu. Nie można natomiast z biletomatu umówić wizyty w innym dniu.

W związku z koniecznością zachowania rygorów sanitarnych prosimy o nie przychodzenie wcześniej niż 10 minut przed umówioną wizytą. Prosimy też o dostosowanie się do poleceń i informacji pracowników urzędu pilnujących porządku w holu budynku. Przypominamy, że w budynku Starostwa Powiatowego w Jaśle w miejscach bezpośredniej obsługi klientów obowiązuje nakaz używania maseczek zasłaniających nos i usta.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jajajaja
28 lipca, 2021 01:05

w Jaśle jeszcze normalnie wchodzić do urzędów nie można? Tak z buta ? Niezła tresura zwykłego człowieka

- Reklama -

Ostatnie artykuły