wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uderzył w betonowy przepust w Kątach. Miał prawie 2 promile alkoholu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W zeszłą sobotę w miejscowości Katy doszło do niebezpiecznego wypadku. 20-letni kierowca osobowego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 992, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Kąty. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kilkanaście minut po północy, 20-latek kierujący volkswagenem, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.

Uderzył w betonowy przepust w Kątach. Miał prawie 2 promile alkoholu
Fot. KPP Jasło

Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 20-latka okazało się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Uderzył w betonowy przepust w Kątach. Miał prawie 2 promile alkoholu
Fot. KPP Jasło

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły