wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Trzeźwy weekend” w powiecie jasielskim. Na 1064 kierowców 7 było pod wpływem alkoholu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z wydziału ruchu drogowego po raz kolejny realizowali działania wymierzone w nietrzeźwych kierujących. Podczas weekendowej akcji zatrzymali łącznie 7 kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

W sobotę i niedzielę, na drogach naszego powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego realizowali działania pn. „Trzeźwy weekend”.  Cykliczne akcje mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy mogą powodować zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 1064 kierowców. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Troje odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia.  

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może często prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Tak też było w minioną sobotę. Przed godziną 23, policjanci zostali skierowani na interwencję dotyczącą ujęcia obywatelskiego nietrzeźwej kierującej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem, jadąc ulicą Kazimierza Wielkiego, nie zachowała należytej ostrożności podczas wjeżdżania na rondo Solidarności i uderzyła w samochód ciężarowy. Niestety podczas próby wycofania uderzyła także w stojące za nią bmw, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Kierujący bmw pojechał za kierującą volkswagenem i na ulicy Ujejskiego udaremnił jej dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że siedząca za kierownicą 34-latka była pijana. Policyjny alkomat wskazał w jej organizmie 2,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Niebawem jej sprawą zajmie się sąd.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły