wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Trzeźwy poranek” w powiecie jasielskim. Dwóch kierowców z wynikiem 0,7 promila

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas akcji „Trzeźwy poranek” w powiecie jasielskim mundurowi przeprowadzili łącznie 610 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, realizowali zadania wynikające z założeń akcji „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.   

Policjanci skontrolowali łącznie 610 kierowców. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Obaj mężczyźni mieli w organizmie 0,7 promila alkoholu. 

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kiki
3 grudnia, 2022 19:26

Jazda „na Sztura” nie popłaca 😁🤣

- Reklama -

Ostatnie artykuły