wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Trzeźwy poranek” – podsumowanie działań

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 34 kierowców, którzy zdecydowali się kierować samochodem mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 20 tys. kierujących pojazdami.

Wczoraj funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 20 644 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 34 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 15 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila – poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. Przed sądem za wykroczenie odpowie jeszcze 3 rowerzystów. W czasie działań policjanci zatrzymali 29 uprawnień do kierowania.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ibi
29 stycznia, 2019 18:58

Brawa dla milicjantów, co łapią tych wrednych pijaków, którzy za granica byli by przykładnymi, trzeźwymi kierowcami. Zwiększcie próg dopuszczalnej normy, żeby było tak jak na zachodzie a wtedy zobaczycie jak dobrze wypada Polska na tle Europy!

fidelis
29 stycznia, 2019 18:13

No nieźle tyle metod podróżowania a dalej za kółko po pijaku zasiadają.

Tych poniżej 0,5 promila to nie powinni nawet spisywać bo po pierwsze w wielu krajach dopuszczalne normy to 0.5 / 0.8 / 0.9 a u nas 0.2 …
Bez przesady ale 0.49 to nie jest stan w którym ktoś ma upośledzone ruchy, myślenie, reakcje. Dowodem na to jest choćby wypicie amolu 2 kieliszki i odczekanie 15 min aż sie wchłonie do krwioobiegu.

Czujesz sie pijany? Nie, a prawo twierdzi inaczej.

Krzyś
29 stycznia, 2019 18:55
Odpowiedź na  fidelis

Czasami jadąc do lekarza z gorączka jestem gorszym kierowcą niż ci „pod wpływem”

- Reklama -

Ostatnie artykuły