wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Trzeźwy poranek” na Podkarpaciu. Policja skontrolowała ponad 10 tys. kierowców

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego poranku”, funkcjonariusze zatrzymali 18 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Skontrolowali ponad 10 tys. kierowców.

Dzisiejsze działania „Trzeźwy poranek” prowadzone były w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 10 704 kierowców.

Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 18 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 7 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 11 odpowie za wykroczenie.

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anty popis
4 kwietnia, 2022 21:47

Czyli na prawie 11 tysięcy kierowców zaledwie 7 miało ponad pół promila. I po co te medialne akcje??? W wielu cywilizowanych krajach Europy mamy o wiele większą tolerancję dopuszczalnych promili.

A wszystko po to, żeby z Polaków robić alkoholików

- Reklama -

Ostatnie artykuły