wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trwają prace przy budowie mostu na Gądkach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Intensywne prace przy budowie mostu na osiedlu Gądki nadal trwają. Pomimo tego, iż nowo powstały most połączył już dwa brzegi rzeki Wisłoki i zachęca do jego obejrzenia, to przypominamy mieszkańcom, że nadal jest to plac budowy i w żadnym wypadku nie można znajdować się na jego obszarze. 

Nowy most, dzięki któremu skrócony zostanie czas dojazdu mieszańców z tej części miasta do centrum, powstał około 100 metrów od istniejącej pieszo-rowerowej kładki. Ma nośność 30 ton, długość  115 metrów, 3 przęsła i 9 metrową jezdnię z jednostronnym chodnikiem. Wartość inwestycji to 8,6 mln zł, z czego 4 mln zł pokryte zostanie z dofinansowania uzyskanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach inwestycji zaplanowano: budowę mostu i dojazdów (dł. ok. 190 m), budowę włączenia  do ul. Chopina i ul. Gądki, budowę drogi najazdowej na nowo powstający most (pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki), umocnienia brzegów rzeki, budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, a także budowę sieci oświetlenia i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

Prace wykonuje firma REMOST z Dębicy. Realizacja zadania powinna zakończyć się najpóźniej do października 2021 roku, ale dzięki postępowi prac powinno to nastąpić szybciej.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
J-W
9 października, 2020 10:46

A kto będzie głównie korzystał z tego mostu, czy to jest aż tak potrzebna inwestycja??

- Reklama -

Ostatnie artykuły