wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Teren pod budowę drogi na Gądkach przekazano wykonawcy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeszcze w tym roku powstanie nowa droga na osiedlu Gądki, która łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną. Poprawi to obecne połączenie drogowe w tym rejonie, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych, odciążając istniejący ruch drogowy na odcinku ul. Gądki.

Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln zł, środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład (95%) oraz z budżetu miasta (5%). Miasto przekazało już teren pod budowę, a prace, które wykonywać będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, rozpoczną się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Zakres inwestycji obejmuje: budowę drogi o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową; budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, a także rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Termin wykonania inwestycji upływa przed końcem listopada br.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kazek
10 lutego, 2023 21:44

No w końcu będzie można ominąć korki normalną drogą 😉👌

andrzej
12 lutego, 2023 06:55

CIKAWY JESTEM KTO ZATWIERDZAŁ LOKALIZACJĘ MOSTU ? PACZĄC NA MAPĘ TO LOKALIZACJA MOSTU AŻ SIĘ PROSIŁA NA PRZEDŁUŻENIU UL. CHOPINA. Centrum rehabilitacyjne Kimbe /

- Reklama -

Ostatnie artykuły