wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Terapia manualna kręgosłupa – co warto o niej wiedzieć?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jedną z wyspecjalizowanych metod fizjoterapii jest terapia manualna kręgosłupa. Metoda ta opiera się na funkcjach układu ruchu człowieka i biomechanice i jest metodą leczniczo – diagnostyczną. Technika manualna kręgosłupa wykorzystywana jest do leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Co zatem warto o niej wiedzieć? Jakie są jej główne zalety? Kto powinien zdecydować się na taki sposób leczenia?

Terapia manualna kręgosłupa – popularna metoda fizjoterapii, którą warto znać

Główną zaletą terapii manualnej kręgosłupa jest to, że dzięki niej można osiągnąć nie tylko doraźne złagodzenie bólu, ale także trwałą poprawę stanu zdrowia. Metoda ta polega na stosowaniu różnych rodzajów ucisków, rozciągnięć, pchnięć oraz masażów, które doskonale wspomagają stawy i kręgosłup. Jest, więc to metoda naturalna i nieinwazyjna, w której w celu leczenia wykorzystuje się specjalne techniki terapeutyczne, a głównymi narzędziami pracy terapeutów są dłonie i dotyk.

Terapia manualna kręgosłupa - co warto o niej wiedzieć?

Do popularnych technik stosowanych w terapii manualnej zalicza się: manipulację, neuromobilizację czy też stretching. Warto jednak przy tym podkreślić, że ważną częścią terapii manualnej jest także dokładna diagnostyka dokonywana przez fizjoterapeutę. To na jej podstawie jest on wstanie dobrać najlepsze metody pracy z pacjentem. Z terapii manualnej kręgosłupa mogą skorzystać pacjenci borykający się z bólami mięśni, bólami kręgosłupa, nerwobólami, zmianami zwyrodnieniowymi, wadami postawy, dyskomfortem podczas wykonywania ruchów, a także te osoby, które doświadczają częstych bólów głowy, mają problem z przewlekłym zmęczeniem i zaburzeniami snu. Metoda ta sprawdza się również w przypadku osób, u których sprawność fizyczna uległa pogorszeniu na skutek przebytych urazów sportowych (np. po zwichnięciu, złamaniu czy skręceniu).

Co jeszcze warto wiedzieć na temat terapii manualnej kręgosłupa? Gdzie mieszkańcy Jasła mogą się na nią zapisać?

Terapia manualna, aby była skuteczna musi zostać właściwie dostosowana do konkretnego schorzenia oraz potrzeb i stanu pacjenta. Bardzo ważne jest, więc aby zapisać się na wizytę do terapeuty, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Dla mieszkańców Jasła, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy leczenia idealnym rozwiązaniem może okazać się, więc terapia manualna w Krakowie. Ośrodek Ortorehasport, który w swojej ofercie posiada tą metodę fizjoterapii, spełnia najwyższe europejskie standardy. Zatrudnieni tu specjaliści są prawdziwymi profesjonalistami i dzięki swym umiejętnością, wiedzy i doświadczeniu potrafią w taki sposób dobrać odpowiednie techniki leczenia, aby terapia manualna przynosiła jak najlepsze efekty.

Warto dodać, że terapia manualna kręgosłupa nie wymaga od nas żadnych konkretnych przygotowań. Na pierwszą wizytę powinniśmy jednak zabrać ze sobą aktualne wyniki badań, które dotyczą naszego schorzenia, o ile takie badania były niedawno wykonywane. Należy również podkreślić, że terapia manualna kręgosłupa uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod fizjoterapii.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły