wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szybszy przejazd przez miasto – nowy łącznik drogowy już otwarty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kierowcy mogą już korzystać z łącznika, który umożliwia szybszy przejazd między drogami krajowymi numer 28 i 73 na trasie Pilzno-Gorlice i Pilzno-Krosno. Łącznik odciąża centrum miasta, a przede wszystkim ulicę Lwowską, od ruchu samochodowego.

Głównym inwestorem zadania, które kosztowało 24 mln zł, było Województwo Podkarpackie, ale wsparło go także Miasto Jasło. – Z naszego budżetu wydaliśmy na ten cel 4 miliony 139 tys. złote, a oprócz tego również nieodpłatnie przekazaliśmy grunty na rzecz tej inwestycji – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Łącznik ma 1400 metrów długości. By mógł powstać konieczne było m.in. wyburzenie kilku budynków mieszkalnych i zabudowań gospodarczych, zbudowano most nad potokiem Warzyckim i rondo na drodze krajowej nr 28, a powstająca droga została włączona do ronda Solidarności na drodze krajowej nr 73. Wzdłuż nowego połączenia, na całej długości trasy, po jednej stronie biegnie ścieżka rowerowa, po drugiej znajduje się chodnik.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły