Szok pod Jasłem: celowo staranował auto, drugi kierowca pod wpływem narkotyków i poszukiwany

Ostatnie artykuły

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

W miejscowości Zarzecze pod Jasłem doszło do wyjątkowo niebezpiecznej kolizji, która mogła zakończyć się tragedią. Jak ustalili jasielscy policjanci, obaj kierowcy biorący udział w zdarzeniu rażąco naruszyli przepisy prawa.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek około godziny 22 na drodze wojewódzkiej nr 993. Zgłoszenie, które wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, wskazywało na agresywne zachowanie kierowcy Audi wobec kierującego Fordem.

Funkcjonariusze ruchu drogowego szybko namierzyli oba pojazdy w miejscowości Majscowa i zatrzymali je do kontroli. Na miejscu ustalili dokładny przebieg zdarzenia.

Z relacji kierowcy Forda oraz jego pasażerki wynikało, że kierowca Audi jechał za nimi w sposób niebezpieczny, a następnie w Zarzeczu wyprzedził ich i celowo uderzył w bok ich pojazdu. Jak się okazało, 22-letni kierowca Audi nie zaprzeczał – przyznał, że doprowadził do kolizji, ponieważ chciał porozmawiać ze swoją partnerką, która podróżowała Fordem.

Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Dodatkowo odebrano dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku aktualnych badań technicznych.

To jednak nie był koniec nieprawidłowości. Choć obaj kierowcy byli trzeźwi, badanie wykazało, że 20-letni kierowca Forda znajdował się pod wpływem marihuany. W związku z tym również stracił prawo jazdy, a od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu dębickiego był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem w Jaśle. Policja podkreśla, że takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
7 kwietnia, 2026 09:29

Hattrick: demolka, narkotyki i poszukiwany. Niezła patologia się szerzy po tych wioskach

Senior
7 kwietnia, 2026 11:13

To sobie porozmawiał. Powinni go na nogi leczyć bo na głowę za późno.

- Reklama -

Wyróżnione