wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szczepionkobus odwiedzi powiat jasielski

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szczepionkobus jest kolejnym sposobem na zwiększenie liczby szczepień w gminach. Okazuje się skuteczny, bo dzięki niemu zaszczepiło się już kilkaset osób. Inicjatorem pomysłu jest Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, a partnerami są lokalne samorządy oraz AUTOSAN sp. z o.o.

Szczepionkobus odwiedzi powiat jasielski już 2 września. Na jego trasie znajdzie się gmina Osiek Jasielski i gmina Krempna. Wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić a niezdecydowani rozwiać swoje wątpliwości.

Mobilny Punkt Szczepień stanie w miejscach, które są łatwo dostępne oraz dają możliwość dotarcia do jak największej grupy osób. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Szczepionkobus w Powiecie Jasielskim

  • 08:30 – 12:00 Osiek Jasielski (parking przy Gminnym Ośrodku Kultury)
  • 12:30 – 16:00 Krempna (parking przy Urzędzie Gminy)

Szczegółowe informacje na temat mobilnego punktu szczepień znajdują się na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. To pojazd o napędzie elektrycznym, bardzo ekologiczny i nowoczesny produkt oferowany przez AUTOSAN sp. z o.o. – partnera akcji.

Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie taka możliwość.

Chcemy także dać możliwość rozmowy z lekarzem wszystkim osobom niezdecydowanym, mającym obawy przed przyjęciem szczepionki. Każdy będzie mógł przedstawić swoje wątpliwości, przedyskutować swój stan zdrowia

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Przed zgłoszeniem na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie z art. 32 ustawy o zawodzie lekarza, jeżeli pacjent jest małoletni, na przeprowadzenie badania wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego, a jeżeli ukończył 16 lat – także jego. Gdy dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic.

Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Świadomy
28 sierpnia, 2021 05:17

Brawo nie ma jak szerzyć holokaust Polaków i rozwozic trucizne za darmo.

- Reklama -

Ostatnie artykuły