wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szczepienia przeciwko COVID-19. Ile NOP – niepożądanych odczynów poszczepiennych?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak możemy przeczytać na rządowej stronie od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 4464 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 3849 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Według najnowszego raportu z 9 marca 2021 r. odnotowano 192 przypadki NOP-ów na podkarpaciu. Poza łagodnymi działaniami niepożądani szczepionki w postaci zaczerwienienia i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia występowały również poważne komplikacje. Należały do nich: pokrzywka, wysypka uogólniona, rumień wielopostaciowy, i gorączka 38,5–38,9.

W całej Polsce pojawiały się również przypadki o wiele poważniejsze takiej jak: epizod hypotonicznohyporeaktywny (omdlenie), utrata przytomności, ból głowy, osłabienie, uczucie nudności, zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego 90/60, ból ręki, dreszcze, kaszel, osłabienie, ból mięśni.

Przypadek, w którym w 6-7 dniu po szczepieniu wystąpiły wymioty, ból brzucha, utrata węchu i smaku.

Kilkusekundowa utrata świadomości (pacjenta skierowano na obserwację na OIT), drgawki nie gorączkowe, rumień twarzy i dekoltu, duszność nagła trwająca 40 minut po szczepieniu, tachykardia, nadciśnienie 170/90, spadek saturacji, cechy niedotlenienia mięśnia sercowego, ścisk w gardle, pieczenie w klatce piersiowej, mroczki przed oczami, spadek ciśnienia 80/40, gorączka 40,5 ℃, drgawki gorączkowe i wiele innych.

Szczegółowy raport załączamy poniżej:

Bieżący raport dotyczący NOP 9.03.2021

Źródłowww.gov.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły