11.9 C
Jasło
13 listopada 2019, środa
Strona główna Aktualności Suknia Pani Wiosny

Suknia Pani Wiosny

22 marca 2018 r. razem z dziećmi oraz rodzicami z Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle udaliśmy się na wielkie poszukiwania wiosny.

Suknia Pani Wiosny Biblioteka Jasło

Podczas głośnego czytania opowiadania Agnieszki Cegielskiej W poszukiwaniu słońca  poznaliśmy małego chłopca i jego zwierzęcych przyjaciół, którzy zmęczeni przedłużającą się zimą, postanowili wyruszyć na poszukiwanie wiosny. Przemierzając ogród dziadków, Franio i jego towarzysze rozmyślali nad tym gdzie mogła się podziać wiosna i dlaczego zwleka ze swoim przybyciem. Zgodnie stwierdzili, że odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie znała stara, mądra wierzba. Przysłuchując się tej historii mali klubowicze odkryli, że czasem wzrokowo trudno dostrzec pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody, ale gdy spojrzymy głębiej na otaczający nas świat już na pewno ich nie przegapimy. Dzieci zgodnie stwierdziły, że jeszcze biała po zimie sukienka Pani Wiosny musi się odmienić i stworzyły przepiękne, radosne i kolorowe kreacje.

Suknia Pani Wiosny Biblioteka Jasło

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Źródło: MBP w Jaśle

Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.