wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Sukces uczniów jasielskiego Chemika w Turnieju Robotów “Robotic Tournament” w Rybniku

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

23 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle stanęli na wysokości zadania, zdobywając uznanie w XIV Międzynarodowym Turnieju Robotów “Robotic Tournament” w Rybniku.

Wśród 445 uczestników z pięciu krajów (Polska, Czechy, Rumunia, Słowacja, Litwa)dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle – “Trzej Pancerni” i “RoboKopy”, wykazały się nie tylko wiedzą techniczną, ale i kreatywnością, rywalizując w kategoriach takich jak LineFollower, RoboDragRace, Sumo, MiniSumo, Sumo for LEGO, RoboStrong for LEGO, a także Freestyle.

Sukces uczniów jasielskiego Chemika w Turnieju Robotów “Robotic Tournament” w Rybniku

Turniej, będący największym wydarzeniem robotycznym w Polsce i drugim w Europie, zgromadził 457 robotów w 13 konkurencjach. Uczniowie z profilu technik robotyk – „Trzej Pancerni” w składzie: Damian Iwanicki, Mateusz Zagórski i Jakub Lechwar z klasy 2e oraz „RoboKopy” w składzie: Dawid Dziadosz i Krystian Marszałek z klasy 1e, udowodnili po raz kolejny, że pasja połączona z wiedzą i umiejętnościami technicznymi jest kluczem do sukcesu. Trzej Pancerni po zaciętej walce zdobyli 2 miejsce z robotem Synuś oraz 3 miejsce z robotem Sumuś w kategorii Sumo. Ich młodsi koledzy – Robokopy – zajęli 4 miejsce z robotem KD Pstrong w kategorii RoboStrong for Lego.

Z dumą możemy powiedzieć, że ZS3 w Jaśle nie tylko kształci przyszłych inżynierów, ale i inspiruje ich do tworzenia, eksperymentowania i ciągłego rozwijania swoich pasji

– podkreśla dyrektor Agnieszka Chłopek

Gratulacje i podziękowania dla uczniów i nauczyciela pana Dominika Mitoraja nauczyciela Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle, za wspólną pracę na ten sukces!

Dziękujemy sponsorom, którzy również pomagają rozwijać młodzieży jej pasje: PRDM Jasło , ERKO, Jafar Jasło, Kronospan, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, HABYS Global.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Lechowski
27 marca, 2024 13:05

Gratulacje!

Andrzej Lechowski
27 marca, 2024 13:24

Komentarz do powyższego postu. Do niedawna tak sobie bolszewicy życzyli: „Niech przyjaźń Polsko Radziecka trwa wieczni! A dzisiaj coś o Zmartwychwstaniu Syna Boga mówicie. Osiem lat temu próbowaliście wskrzesić pzpr i komunę a ja wam pikusie dobrze radzę nie przeciągajcie struny „Bo młyny sprawiedliwości Bożej mielą powoli lecz dokładnie”.

- Reklama -

Ostatnie artykuły