wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Studio wokalno-instrumentalne Let’s Rock

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do wyjątkowego studia wokalno-instrumentalnego Let’s Rock

  • Oferujemy zajęcia z zakresu: wokal, gitara basowa, saksofon, pianino, gitara.
  • Mile widziani są zarówno nowicjusze, rozpoczynający przygodę z muzyką, jak również pasjonaci, którzy zamierzają doskonalić umiejętności. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.
  • Kształcimy w dziedzinie różnorodnych gatunków muzycznych. Pomagamy odkryć własny styl, bazując na indywidualnych zdolnościach i predyspozycjach uczniów.
  • Miła atmosfera, kompetentna kadra z doświadczeniem scenicznym, pedagogicznym i ogromną pasją do Muzyki.
  • Przygotowujemy do występów estradowych, konkursów piosenki, castingów muzycznych itp.

Zajęcia dla wokalistów:

Bożena Czarny

Zajęcia wokalne Studio Let’s Rock
Bożena Czarny

Od wielu lat obserwuje się nowe tendencje pedagogiczne w zakresie kształcenia zdolności muzycznych dzieci i młodzieży. W różnych ośrodkach naukowych rodzą się nowatorskie systemy i metody zmierzające do uatrakcyjnienia procesu rozwijania umiejętności z zakresu śpiewu oraz gry na instrumentach. Istnieje wyraźna współzależność powodzenia edukacji ogólnej z ewolucją estetyzacji życia oraz procesem kulturotwórczym rozpoczynającym się już we wczesnym dzieciństwie. Kształcenie zdolności muzycznych ma wpływ na rozwój najważniejszych sfer życia człowieka: emocjonalnej, intelektualnej, fizycznej, duchowej. Można zatem stwierdzić, że Muzyka oraz praca nad tzw. „warsztatem” wokalnym i instrumentalnym  pomaga człowiekowi rozwijać się holistycznie, w sposób harmonijny. Temat różnorodnych koncepcji kształcenia zdolności muzycznych jest mi szczególnie bliski – zgłębiałam go pisząc pracę magisterską, obejmującą to zagadnienie, a następnie pracując jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej.

Największa pasja, która towarzyszy mi w życiu od zawsze to Muzyka. Od najmłodszych lat występowałam na mniejszych i większych scenach, początkowo jako solistka w dziecięcych zespołach i chórach, później uczestniczyłam w profesjonalnych występach, koncertując z muzykami z woj. małopolskiego i podkarpackiego. Jestem laureatką wielu konkursów wokalnych- między innymi:  piosenki angielskiej, poezji śpiewanej, piosenki religijnej. Wiem, jak ważne jest spotkanie na drodze kariery muzycznej kogoś, kto w sposób kompetentny i życzliwy pokieruje edukacją, podpowie, w jaki sposób rozwijać umiejętności. Wielokrotnie byłam  również zapraszana przez ośrodki kulturalne, aby oceniać młodych wokalistów. Będąc jurorem na festiwalach piosenki, dostrzegłam, że woj. podkarpackie obfituje w uzdolnioną muzycznie młodzież, która potrzebuje wsparcia w doskonaleniu umiejętności. Szczególnie bliskie mojemu sercu jest wspieranie młodych talentów z naszego regionu. W związku z powyższym postanowiłam założyć studio muzyczne Let’s Rock, które skupiałoby zdolnych wokalistów i instrumentalistów z Podkarpacia, którzy zamierzają poszerzać wiedzę w zakresie różnorodnych gatunków muzycznych. Myślę, że największym atutem oferty jest innowacyjna propozycja zajęć, w oparciu o zróżnicowane style muzyczne. Istotną kwestią jest fakt, że będę mogła dzielić się z uczniami nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również doświadczeniem scenicznym (które zdobyłam m.in. supportując różnych artystów) oraz zamiłowaniem do Muzyki.

Moim priorytetem jest pomaganie w rozwijaniu umiejętności wokalnych uczniów, w sposób najbardziej efektywny, dostosowany do indywidulanych predyspozycji. Niezwykle ważny jest również odpowiedni dobór repertuaru, który powinien być dopasowany do możliwości wokalnych oraz swoistych preferencji, aby pozwolić wokaliście na zaprezentowanie wachlarza umiejętności, w najbardziej pełny sposób, by mógł zademonstrować swój specyficzny styl. Oprócz podstawowych czynników (takich jak: emisja, intonacja, dykcja), wpływających na umiejętne posługiwanie się głosem, ogromnie ważna jest interpretacja utworu, przekaz emocjonalny i szeroko rozumiane ogólne wrażenie artystyczne. Świadomy wokalista potrafi wykorzystać swój warsztat oraz wrażliwość muzyczną, aby przekazać emocje słuchaczom. Każdy z nas posiada zespół indywidulanych cech osobowościowych oraz doświadczenie życiowe, które w jakiś sposób definiują naszą emocjonalność. Czasami można usłyszeć opinię, że „ktoś śpiewa sercem”,  to określenie jest związane z wrażliwością wokalisty oraz emocjami, dlatego może mieć wydźwięk subiektywny, bo przecież każdy z nas odbiera Muzykę w inny sposób. Istnieją jednak wokaliści, którzy wykorzystując swój warsztat i emocjonalność, głęboko poruszają słuchaczy- tacy właśnie artyści mnie inspirują. Według mnie: talent+ wiedza+ umiejętności+ wrażliwość (emocje) = znakomity przekaz artystyczny, który dociera do najgłębszych zakamarków duszy słuchacza. Pracując z uczniami Let’s Rock music studio, będę się skupiała nie tylko na aspekcie teoretycznym i technicznym, ale również na tym nie mniej ważnym- emocjonalnym.

Bardzo istotne jest przekazywanie uczniom umiejętności zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, dlatego wszyscy instruktorzy w moim studiu czynnie koncertują.

Zajęcia dla instrumentalistów:

Marcin Bazan

Wspaniały muzyk Marcin Bazan to bardzo zdolny i sympatyczny instruktor gitary basowej oraz pianina w Let’s Rock music studio. Pochodzi z muzycznej rodziny, która zadbała, aby kształcił się pod okiem doskonałych nauczycieli. Multiinstrumentalista, pasjonat, w wolnych chwilach tworzy własne kompozycje.

Jedyne takie zajęcia w Jaśle!

Adrian Faryj

Zajęcia na saksofonie będzie prowadził znakomity instruktor Adrian Faryj.
Adrian to absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej (Wydział Jazzu i Muzyki Współczesnej), studiował również na UMCS w Lublinie (Jazz i Muzyka Estradowa). Uczestnik wielu warsztatów (m.in. International Jazz Platform w Łodzi). Muzyk sesyjny, występował w programach telewizyjnych, w tym Paranienormalni Tonight TVP2 – 2015/16.

https://vod.tvp.pl/…/paranienormalni-tonight,odc-10-zbignie…

Zapraszamy na przesłuchania do Let’s Rock music studio

UWAGA !!!  Zarażamy pasją do muzyki!

Wszelkie aktualności będą zamieszczane na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/letsrockmusicstudio/

W sprawie zapisów można się kontaktować z Bożeną Czarny pod nr tel. 692 014 278

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły