wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W piątek 1 września 2023 roku, Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wzięli udział w państwowych uroczystościach z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbywających się we Frampolu.

To właśnie tam, 13 września 1939 roku, kilka minut po godzinie pierwszej po południu  nadleciały cztery niemieckie bombowce, które z wysokości około 1000 metrów zrzuciły bomby burzące i zapalające.

Frampol był jednym z najbardziej zniszczonych miast podczas II wojny światowej. Na skutek bombardowania zniszczeniu uległo 80% budynków. Przed rozpoczęciem uroczystości wyświetlono zwiastun filmu opowiadającego o tragicznej historii miasta.

Elżbieta Witek - obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W uroczystości udział wzięli: Marszałek Sejmu RP- Elżbieta Witek, Minister Obrony Narodowej -Mariusz Błaszczak,Minister Aktywów Państwowych -Jacek Sasin, Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek, posłowie i senatorowie, władze samorządowe, dowódcy wojskowi, pododdział reprezentacyjny Wojska Polskiego, Związek Strzelecki „Strzelec” oraz mieszkańcy Frampola. Odczytano również okolicznościowy list premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada pododdziałów z udziałem Strzelców z Kołaczyckiego Liceum.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły