wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Starosta Jasielski wydał zgodę na rozbudowę mostu w ciągu ulicy Krajowickiej w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

1 marca br.,  Adam Pawluś – Starosta Jasielski wydał decyzję ZRID Burmistrzowi Miasta Jasła na realizację inwestycji pn.: „Rozbudowa mostu w ciągu ulicy Krajowickiej w m. Jasło”.

Planowana rozbudowa obiektu mostowego zlokalizowana jest w ciągu drogi publicznej ul. Krajowickiej, która po stronie miasta jest drogą gminną publiczną nr 113075 R, natomiast po stronie zachodniej dojazd do mostu stanowi część pasa drogi powiatowej nr 1313 R Jasło – Błażkowa – Jodłowa. Od strony północno – wschodniej ul Krajowicka posiada bezpośrednie połączenie z DK Nr 73.

Na czas rozbudowy, zgodnie z ustaleniami zawartymi w podpisanej przez Starostę Jasielskiego decyzji, powstać mają drogi tymczasowe i grobla, zapewniające dostęp do obiektu. Wykonawca zobowiązany został również do przebudowy istniejącej sieci energetycznej. Przedmiotowa inwestycja drogowa, której celem będzie przebudowa mostu wraz z chodnikiem i doprowadzenie go do szerokości 9, 5 m, oraz nośności zapewniającej umożliwienie wprowadzenia ruchu dwukierunkowego, z uwagi na swoje sąsiedztwo z obszarem Natura 2000, ma zostać zrealizowana z uwzględnieniem szczegółowych przepisów o ochronie środowiska i ochronie gatunkowej.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły