wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Staroście jasielskiemu Adamowi Pawlusiowi nie straszna inflacja. Będzie zarabiał 20 tys. zł miesięcznie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle radni uchwalili znaczące podwyżki wynagrodzenia starosty jasielskiego i swoich diet. Od grudnia radni powiatowi będą otrzymywać od 2 240 zł do 3 500 zł. Natomiast wynagrodzenie starosty będzie wynosić 20 tys. zł brutto. Takiej tarczy antyinflacyjnej można tylko pozazdrościć!

Procedowana uchwała wynika ze zmiany ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która weszła w życie 1 listopada br. Ustawa zakłada podniesienie diet radnych wszystkich szczebli samorządowych oraz maksymalnego wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru, czyli marszałków województw, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.  

A co się będziemy szczypać, idziemy na maksa!

W znowelizowanej ustawie znalazł się m.in. zapis określający górną granicę wynagrodzenia ustaloną na nieco ponad 20 tys. zł. Przepisy regulują również dolną granicę, która nie może być niższa niż 80 proc. maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk w rozporządzeniu. Tym samym pensja starosty nie może być mniejsza niż 14 435 zł, nie wliczając w to dodatku za wieloletnią pracę.

My w naszym małym Jasełku idziemy dla pana starosty, a co się będziemy szczypać, na maksa!

Jan Urban

Władze powiatu, jak się łatwo domyślić, zdecydowały o przyznaniu staroście górnej granicy wynagrodzenia. Jednak decyzja ta nie była jednogłośna. Przeciwni jej byli radni opozycyjni, którzy nazwali ją „skokiem na kasę” i nawoływali do rozwagi. Nieudolny, ale jakże skuteczny skok na kasę – mówił Janusz Przetacznik. Wtórował mu radny Jan Urban, który nie krył swojego wielkiego zdziwienia.

Jestem, co najmniej zdziwiony. Rozumiem, że za pracę należy się dobre wynagrodzenie, ale na miłą biedę, dlaczego od razu maks? To rząd Prawa i Sprawiedliwości obciął dla samorządowców środki na wynagrodzenia. (…) Panu staroście zabrano, a teraz dano. Zwróćcie państwo uwagę, że jest to, co najmniej nieprzyzwoite.

Pan starosta jest darem od Boga

To skok na kasę. Ja rozumiem, że pan starosta jest darem od Boga, jak było powiedziane przy okazji otwarcia jednej z dróg, ale odrobina pokory, jeżeli chodzi o to wynagrodzenie powinna być – przekonywał radny Urban.

Jeszcze 3 lata temu, po skandalu związanym z ogromnymi nagrodami dla ministrów, które przyznała ówczesna premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński chcąc ratować wizerunek partii nakazał obniżenie pensji posłów o 20 procent. W ustawie znalazły się także zapisy, które obniżyły o 20 procent pensje włodarzy miast i gmin.

Dlaczego więc teraz w dobie epidemii, kryzysu gospodarczego i szalejącej inflacji podnosi się pensję tych, którzy już i tak wyjątkowo dobrze zarabiają? Czy to jest element tarczy antyinflacyjnej premiera Mateusza Morawieckiego?

Zastanawiał się nad tym radny Urban – Pozwolę sobie zacytować pańskiego premiera, który mówił podczas dzisiejszego wystąpienia, że trzeba zaciskać pasa, że każdej złotówce będziemy się przyglądać nie dwa a trzy razy. Jeżeli ktoś ma zrezygnować, to najpierw musimy sami zacisnąć pasa, a nie zwykli Polacy. Cytuję z dzisiejszej wypowiedzi premiera rządu PiS, pana Mateusza Morawieckiego.

My w naszym małym Jasełku idziemy dla pana starosty, a co się będziemy szczypać, na maksa!

Adam Pawluś zasłużonym kombatantem

Nie każdy wie, że starosta jasielski Adam Pawluś jest zasłużonym dla Polski kombatantem, który bohatersko walczył za naszą wolność. W 2008 r. otrzymał nawet z rąk śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Warto nadmienić, że swoją walkę o ideały kontynuował nawet podczas swojej emigracji zarobkowej do USA.

Sprostowanie do oświadczenia majątkowego Adama Pawlusia

Chyba każdy przyzna, że staroście jasielskiemu Adamowi Pawlusiowi ta podwyżka po prostu się należała.

- Reklama -

Podobne artykuły

18 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
23456789
26 listopada, 2021 20:05

Nie mają wstydu! Budżetówka nie robi nic, to zwykli ludzie robotnicy i przedsiębiorcy wypracowują wartość złotówki. Urzędnicy żerują na naszej pracy!

kaszmir
26 listopada, 2021 20:09

Kombatant qqqqwaa! A ilu zdrowie lub życie straciło? Nikt nie pochylił się nad ich losem. Pawluś to taki sam bohater jak Wałęsa

smutnaHIST
26 listopada, 2021 20:18

ZOMO pałami biło po nerkach i wątrobie tak, że ci waleczni nie byli w stanie pracować w „wolnej Polsce”. Gdyby dziś była jakaś sprawiedliwość nie pracowałbym w UK, a byłbym ze swoim REPRESJONWANYM tatą, którego na węgiel nie stać…

ave-uj
26 listopada, 2021 20:20
Odpowiedź na  smutnaHIST

jak widać ten pan dumy jest z siebie i wygląda kwitnąco! Tylko pozazdrościć animuszu zacnego kombatanta

olo
26 listopada, 2021 21:07
Odpowiedź na  ave-uj

jaki kraj tacy kombatanci
a ludziom bez ręki lub nogi potrafią renty odmówić
WSTYD

i hmar
27 listopada, 2021 00:14
Odpowiedź na  olo

Są tacy, których pomimo amputacji ZUS wzywa, żeby sprawdzić, czy kończyna nie odrosła.

OXY HD
26 listopada, 2021 20:29

20 tys. to ponad 5 tys. Euro. U nas zarabiają tyle specjaliści a nie darmozjady. A wy dziwicie się skąd inflacja 😀 😛

aWESRT
26 listopada, 2021 20:34

Ta morda na zdjęciu nie napawa optymizmem

uuch4
26 listopada, 2021 20:33

Jak Polacy postrzegają najuboższych? Zaaayebiscie!! Fajne zestawienie artykułów. Są tacy co biedy nie zaznają! 😛

do uuch4
27 listopada, 2021 08:43
Odpowiedź na  uuch4

Ale to jest właśnie kontynuacja artykułu o biedzie. Przecież według hamerykańskich standardów szanowny pan starosta to pogłębiająca się bieda. Założę się, że tak jak Gowinowi, nie starcza mu do pierwszego. Zresztą co można za 20 tys miesiecznie zrobić? Ani sobie ze swoich pieniędzy strzelnicy nie sfinansuje, ani prywatnego połączenia kolejowego nie puści, ani mostu nie zbuduje. Może chociaż na ufundowanie jakiegoś witrażą w kościele styknie.

jaslanka
26 listopada, 2021 21:11

Ale trzeba mieć w odwłoku swoich wyborców żeby takie coś odwinąć, i to tuż przed świętami. Zwykły człowiek ma bulić 6 zł za benzynę przy pensji stojącej w miejscu, a tacy ludzie na przekór logice potrafią sobie jeszcze z pustego nalać. Salomony jakieś

foczka
26 listopada, 2021 21:13

Widzę, że PiS jest już pewny utraty władzy w najbliższych wyborach. Chcą sobie na koniec napełnić kieszenie. A potem niech sobie następni radzą ze zbankrutowanym krajem.

kicia own
26 listopada, 2021 23:28
Odpowiedź na  foczka

Jakby nie mieli wątpliwości to by na ostatniej prostej kasy swoim nie rozdawali. To akt desperacji!

Kalina
27 listopada, 2021 00:47

Trudno to przyjąć do świadomości. Głosowałam na PiS…

kaka
27 listopada, 2021 00:16

Brak słów. Ybał świnie pies

pipi
27 listopada, 2021 01:27

Fajny The Bill, ale czemu tak go promują?

Andrze
27 listopada, 2021 01:29

Po twarzy widać, że umysł myślą nie skalany 😛

hihi
27 listopada, 2021 08:37

I dobrze. Już nie będzie musiał prosić burmistrza o kasę na most. Burmistrz pewnie dalej bidok. Teraz sam z własnej kieszeni dołoży, bo przecież to taaaaki patriota. A w ramach wrodzonej skromności most nazwie swoim imieniem i postawi przy nim swój pomnik.

- Reklama -

Ostatnie artykuły