wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Stara Zagroda na jasielskich osiedlach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Spotkania z Teatrem Wagabunda zakończyły tegoroczne Wakacyjne Teatry Profilaktyczne. 15 i 16 lipca br. moc zabaw czekało na dzieci z osiedli Bryły, Gamrat, Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

Teatr Wagabunda z Krakowa zaprosił dzieci do interaktywnej zabawy, ze starymi sprzętami i zabawkami jakich używali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Dzieci mogły przynieść wodę ze studni, w specjalnych konwiach naramiennych, trafiać z procy w stracha na wróble, rzucać podkowami, jeździć na rowerze stacjonarnym czy przechodzić pod przeszkodami z obniżaną poprzeczką. Tej ostatniej zabawie towarzyszyły duże emocje, gdyż każdy, kto strącił poprzeczkę narażał się na skropienie wodą z garnuszka lub dzbanka. Jedynie szybkość i spryt mogły uchronić delikwenta od zmoknięcia.

Wydarzenie uświetniły występy podopiecznych JDK. Zespół Jazz Kids (Dawid Mastej – saksofon, Tomek Krupa – gitara basowa, Kacper Nowicki – perkusja oraz Wojtek Nowicki – klawisze, opieka artystyczna), przedstawił znane utwory jazzowe, a solistki (Izabela Janasik, Ewelina Hanula, Aleksandra Sieńkowska, i Karolina Polak) przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, wykonały znane przeboje muzyki pop i soul. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne folie oraz rozłożone na ziemi materiały przygotowane przez plastyczki placówki: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę, na których uwiecznione zostały podobizny ukochanych zwierzątek oraz drzewa i słońca.

Do tańca zaprosiła dzieci Sonia Zwoleńska. Jej występ przypadł do gustu małym tancerzom, którzy chętnie powtarzali jej układ choreograficzny.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

ŹródłoJDK Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły