wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Spotkanie z Marszałkiem Markiem Kuchcińskim i Senator Alicją Zając

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegłą sobotę w miejscowości Święcany odbyło się zorganizowane przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim, które niemal w pełni zdominował temat inwestycji na terenie Podkarpacia i Powiatu Jasielskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Jasielski Adam Pawluś, Senator RP Alicja Zając, Wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś, Wójt Gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Janusz Pacher, dyrektor placówki terenowej KRUS w Jaśle Krzysztof Pec, sołtysowie, radni samorządu gminnego i powiatowego oraz członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle.

Spotkanie rozpoczął Marszałek Kuchciński, który dziękując za zaproszenie podkreślił atuty powiatu jasielskiego, bardzo dobrze wypowiadając się przy tym o Staroście Adamie Pawlusiu. 

Bardzo dziękuję, za zorganizowanie spotkania w Święcanach – w miejscowości, która znana jest nie tylko z tego pięknego kościoła, ale z bardzo dobrze działającej rodziny Państwa Zająców, Stanisława Zająca. Mówię tutaj o całej gminie i powiecie jasielskim. Powiat jasielski jest w Polsce między innymi z tych atutów znany. Ale także z prężnego Starosty. Muszę powiedzieć państwu, że niejednokrotnie donośny głos Pana Adama Pawlusia przebijał się na spotkaniach przez gwar wielu samorządowców.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podkreślił doniosłą rolę, jaką dla rozwoju powiatu jasielskiego mają rozpoczęte oraz planowane inwestycje drogowe, tj. przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem wraz z obwodnicami Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna. Działania  zostaną zrealizowane w ciągu drogi krajowej nr 73 w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030.

Niezwykle istotną z naszego punktu widzenia inwestycją jest kompleksowa rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica oraz budowa międzynarodowej drogi Via Carpatia. 

Via Carpatia. Jest gigantycznym pod względem kosztów i logistyki zadaniem. Długość drogi na terenie Polski wynosić będzie ponad 700 km i będzie przebiegać przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie wraz z drogą ekspresową S19, która ma stanowić część Via Carpatii i połączy przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej z przejściem w Barwinku. Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie liczyć docelowo ok. 170 km.

W trakcie spotkania poruszono również temat, o którym w powiecie jasielskim mówi się od 50 lat (!), tj. zbiornika retencyjnego Kąty – Myscowa, który wreszcie ma realną szansę doczekać się realizacji. Adam Pawluś przypomniał o niechlubnej decyzji rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczącej skreślenia tej inwestycji z listy projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, podjętej przez rząd PO – PSL w 2008 roku. 

Warto przypomnieć w jaki sposób Platforma Obywatelska tłumaczyła się z tej decyzji na łamach portalu www.jaslo4u.pl odnosząc się do artykułu  „Szansa dla zbiornika Kąty–Myscowa” opublikowanego tam na podstawie tekstu źródłowego ze strony Powiatu Jasielskiego.

Według Stanisława Gawłowskiego Wiceministra Środowiska szansa oddania zbiornika wodnego Kąty-Myscowa w latach 2008-2013 – Od początku do końca była to fikcja, budowana tylko i wyłącznie na potrzeby kampanii wyborczej odbywającej się w ubiegłym roku. To było jedno wielkie oszustwo, sprowadzające się do tego, że w sposób świadomy wprowadzano mieszkańców regionu w błąd. Było to zadanie nie do zrealizowania – podkreślił. – źródło www.jaslo4u.pl

Warto podkreślić, że wobec Pana Ministra w rządzie PO Stanisława Gawłowskiego toczy się obecnie proces w szczecińskim sądzie okręgowym dotyczący nieprawidłowości w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji. Prokuratura Krajowa zarzuciła mu między innymi łapówkarstwo i pranie brudnych pieniędzy. – źródło https://tvn24.pl

Uczestnicy spotkania zgodnie i stanowczo podkreślali, że jedynie ponowny wybór Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, daje gwarancję kontynuowania i podejmowania nowych, kluczowych dla Podkarpacia i jego rozwoju inwestycji.

Całość spotkania można obejrzeć na kanale YouTube naszego portalu. Zachęcamy do subskrybowania!

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Yuri
16 czerwca, 2020 07:08

Pawluś ma konkretne wsparcie, ciekawe co z tego dalej wyniknie

Bozena
16 czerwca, 2020 08:14

No gadać zawsze można a rozliczył ktoś lapowkarzy z Platformy? Nie? To na co jeszcze czekacie??? Co jeden to większe przekręty robił a Jasło za ich nierządów zdychało! Teraz mamy to co mamy i nawet 10 Pawlusiow tego nie odkreci

Anonimowo
16 czerwca, 2020 08:21
Odpowiedź na  Bozena

Patrz na przekręty pisiorow czaskowsky was rozjeździe a ksiezulki będą skomlec jak braknie etatów w szkołach. Zamiast indoktrynacji religiom będa się młodzi uczyć ważnych umiejętności w sexie i będa uczyć się tolerancji dla czlowieczenstwa

Anonimowo
16 czerwca, 2020 21:12

Przecież Kuchciński nie jest Marszałkiem. Dozgonnie będą go tytułować? To jest zwykły Kuchciński.

joli
16 czerwca, 2020 22:33
Odpowiedź na  Anonimowo

Tak samo mówi się do vice burmistrza burmistrzu… Zwykła etykieta.

Anton
23 czerwca, 2020 21:42

Jedna wielka żenada.Brak słowa aby to skomentować. Chyba tylko to co zalega w zalewie w Krempnej równa się z tym towarzystwem.

- Reklama -

Ostatnie artykuły