wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Spotkanie przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle odbyło się spotkanie dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez ARiMR, Polski Związek KGW i Odział KRUS w Jaśle przy udziale Senator RP Alicji Zając, Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy oraz Szefa Gabinetu Politycznego Wicepremiera Jacka Sasina Piotra Rycerskiego. Uczestniczyli w nim także Wójtowie: Gminy Tarnowiec Agata Augustyn, Gminy Jasło Wojciech Piękoś i Gminy Brzyska Rafał Papciak.

Trzeba się organizować, trzeba jak najwięcej kobiet w życiu społecznym i nie boję się powiedzieć, także politycznym. Zwłaszcza w tych miejscach, gdzie podejmowane są kluczowe decyzje, bo Panie czasem więcej wiedzą o tym normalnym, rodzinnym i zawodowym życiu więcej niż my, którzy biegniemy za szybko i czasem czegoś nie dostrzegamy – mówił Europoseł Bogdan Rzońca.

Spotkanie przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego

Do współpracy i uczestnictwa w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich zachęcał wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając. – Wszyscy doskonale wiemy, jak Wasza działalność wpływa na to, jak na co dzień zmieniają się nasze małe ojczyzny. Przekonywał, że warto się integrować, bo wtedy można zdziałać znacznie więcej.

Spotkanie przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego

Jak wspomniał Piotr Rycerski – Właśnie w takich wspólnotach jest siła!

Rząd PiS docenia Koła Gospodyń Wiejskich

Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR Wiesław Polek przypomniał o długiej, prawie 150-letniej historii KGW. Pierwsze z nich powstało już w 1877 roku. Niestety, jak zauważył – (…) do 2018 roku Panie z KGW były tylko spostrzegane wtedy, gdy trzeba było zorganizować różnego rodzaju uroczystości, imprezy. W 2018 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę gdzie Panie też oprócz spostrzegania zostały wreszcie docenione. Oprócz tego, że ustawa daje możliwość dofinansowania do Państwa działalności to również umożliwia to, że Panie mogą się organizować, mogą prowadzić handel, czy to w formie detalicznej (…) czy sprzedaży bezpośredniej.  

Spotkanie przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego

Następnie głos zabrał przedstawiciel Polskiego Związku KGW Grzegorz Socha, który zwrócił uwagę na to, że wcześniej na wsiach i w małych miejscowościach wszelka działalność zamierała. Teraz na szczęście radykalnie się to zmienia. Przytoczył przykład bardzo małej miejscowości, gdzie niemal wszyscy należą do KGW.

Uczestnicy spotkania mogli się również zapoznać z prezentacją dotyczącą zmian w ubezpieczeniach dla rolników, którą przedstawił Dyrektor KRUS w Jaśle Krzysztof Pec.

Frekwencja była bardzo wysoka. Na spotkaniu zgromadziło się około 200 członkiń KGW powiatu jasielskiego, nie licząc pozostałych gości. Jak widać tego rodzaju inicjatywy są dziś bardzo potrzebne.

Spotkanie zakończyło się losowaniem upominków dla KGW, ufundowanych przez jasielskich parlamentarzystów, i wspólnymi zdjęciami.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
25 kwietnia, 2023 17:34

Koło gospodyń Dębowiec najlepiej wyglądał

Piotr
23 kwietnia, 2023 12:39

Ku chwale partii i narodu…….urrraa.

Piotr
30 kwietnia, 2023 11:42

W KRUS Jasło nie ma dyrektora.

Gdzie jest rzetelność dziennikarska pytam?

- Reklama -

Ostatnie artykuły