W piątkowy wieczór (25 stycznia br.) Burmistrz Miasta Jasła wraz z Radą Seniorów zaprosił jaślan w wieku 60+ do Jasielskiego Domu Kultury na komedię „Umrzeć ze śmiechu” Paula Elliota, w wykonaniu rzeszowskiego Teatru „bo tak”.
Zabawną opowieść o kobiecej przyjaźni sięgającej poza grób obejrzał komplet publiczności.
Akcja sztuki toczy się w domu jednej z czterech „psiapsiółek” – Koni, Leny, Mili i Mary – w przeddzień pogrzebu tej ostatniej, a zarazem w wieczór brydżowy, urządzany przez kobiety co tydzień od ponad 20 lat. Tym razem miały spotkać się we trzy. Tymczasem Mili, na którą wypadła kolejka podwózki koleżanki, utartym zwyczajem wstąpiła po Mary, tylko tym razem do domu pogrzebowego. Włamała się, ukradła urnę z jej prochami i przywiozła ze sobą. Nie spodziewające się czegoś takiego przyjaciółki przeżyły wstrząs. To był jednak dopiero początek niespodzianek. Pozostałe (m.in. striptizer w stroju policjanta) – jak się później okazało – były pomysłem Mary, która, zdając sobie sprawę, że umiera i już nie spełni swoich marzeń, zafundowała przyjaciółkom rozrywkowy wieczór i nie tylko…
Na spektakl „Umrzeć ze śmiechu” jasielskich seniorów zaprosił burmistrz miasta Ryszard Pabian wraz przewodniczącym Rady Seniorów Miasta Jasła Adamem Owińskim. – Stało się już tradycją, że pierwszą naszą wspólną imprezą w Nowym Roku jest impreza kulturalna. Wcześniej były to koncerty, w tym roku sztuka teatralna – powiedział burmistrz, który następnie korzystając z okazji złożył wypełniającemu widownię starszemu pokoleniu jaślan noworoczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. – Życzę, aby był to rok pełen uśmiechu i pełen powodów do uśmiechu, a także pełen życzliwości zarówno dla Państwa, jak i – mam nadzieję – z Państwa strony dla tych, których będziecie w tym roku spotykać.
Do życzeń burmistrza Adam Owiński dołączył życzenia od Rady Seniorów, a przy okazji poinformował, że bieżąca, 4-letnia kadencja tej rady dobiega końca w lutym br. – W związku z tym, życzę Państwu, aby nowa rada współpracowała z Państwem – z mieszkańcami seniorami, których w Jaśle mamy przecież około 20 procent oraz żeby ta współpraca układała się dobrze dla wspólnego dobra i satysfakcji nas wszystkich.
JDK – st