wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Spalanie śmieci – ocena prac plastycznych

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

73 prace wpłynęły na ekologiczny konkurs plastyczny „Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci” zorganizowany w ramach działań profilaktycznych Straży Miejskiej w Jaśle oraz Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

Dziękujemy serdecznie za wielki odzew, dzięki któremu komisja konkursowa miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia i sporo pracy. Co więcej poziom prac również był bardzo wysoki więc wybór komisji był tym trudniejszy. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wielkie podziękowania należą się nie tylko dzieciom, które przygotowały prace ale także ich nauczycielom, opiekunom, wychowawcom – mówią organizatorzy konkursu.

Cel kampanii to nie tylko promowanie pozytywnych postaw wśród dzieci, lecz także przypomnienie dorosłym mieszkańcom naszego miasta, że potrzebna jest właściwa gospodarka odpadami i sensowna segregacja. O tym, że spalanie odpadów w paleniskach domowych może być poważnym zagrożeniem dla środowiska i zdrowia ludzi, powinniśmy wiedzieć od dawna. A jednak wciąż normą jest, że w wielu domach takie odpady jak plastik, folia, stare meble czy wszelkiego rodzaju opakowania po produktach spożywczych spalane są w piecach.

7 marca komisja konkursowa w składzie: Elwira Musiałowicz – Czech (zastępca Burmistrza Miasta Jasła) – przewodniczący komisji, Kazimierz Wiśniowski (Komendant Straży Miejskiej w Jaśle) – członek komisji, Ewa Kusiak (instruktorka plastyki w Jasielskim Domu Kultury) – członek komisji, Jarosław Waśko (Wydział  Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle)  – członek komisji, oceniła złożone prace pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu i ustaliła wyniki w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I, klas II i klas III szkół podstawowych.

Kto wygrał? Tego jeszcze nie zdradzimy

15 marca, w czwartek o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się wystawa prac oraz uroczysta Gala konkursowa podsumowująca akcję, podczas której ogłosimy listę laureatów. Na scenie gościć będziemy Teatr Kultureska z Krakowa w spektaklu ekologicznym „Kolory miasta”.

Serdecznie zapraszamy !
Straż Miejska Miasta Jasła

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły