wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Sambor i Truskawiec dziękują Jasłu za dary

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj (środa) do Sambora, a dzisiaj do Truskawca (czwartek) – naszych ukraińskich miast partnerskich – trafiły rzeczy ze zbiórki prowadzonej w naszym mieście. Zbiórka pod hasłem „Jasło dla Sambora i Truskawca – pomagamy Ukrainie”, prowadzona była we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Rejonowy w Jaśle.

Po trzy samochody dostawcze, załadowane po brzegi darami, trafiły do każdego z naszych ukraińskich miast partnerskich. Wśród przekazanych rzeczy znajdowały się m.in.: agregaty prądotwórcze (po 3 dla każdego z miast), koce termiczne, karimaty, śpiwory, latarki, materiały opatrunkowe, środki higieniczne i kosmetyczne, produkty dla dzieci oraz żywność długoterminowa.

W imieniu władz Sambora i Truskawca przekazujemy wszystkim mieszkańcom, a także zaangażowanym organizacjom, instytucjom, firmom oraz wolontariuszom gorące podziękowania za otrzymane dary, a przede wszystkim za pamięć o Ukrainie w tych trudnych dla niej chwilach.

Przypominamy, że zbiórka dla uchodźców z Ukrainy trwa nadal, a wszystkie osoby, które nadal chcą wspierać naszych wschodnich sąsiadów, zachęcamy do przekazywania darów do CITiK-u (ul. Sokoła 8) oraz do jasielskiego oddziału PCK (ul. W. Pola 41).

Zbieramy:

  • materace (dmuchane) z pompką
  • karimaty, śpiwory
  • koce, koce termoizolacyjne, poduszki, kołdry
  • pościel, ręczniki
  • produkty higieniczne i kosmetyczne (w tym dla dzieci i niemowląt)
  • leki i środki opatrunkowe: bandaże, waty, gazy, opaski uciskowe, opaski medyczne, taśmy tkankowe, taśmy samoprzylepne bakteriobójcze, rękawiczki jednorazowe, antyseptyki, płyny o działaniu antybakteryjnym, wodę utlenioną, chlorheksydynę, tabletki do dezynfekcji wody, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe
  • latarki, baterie
  • żywność długoterminową, konserwy, suszone owoce
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły