wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rynek wtórny w Rzeszowie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rzeszów to miasto, które przeszło ogromną metamorfozę. Od kilku lat powstaje w nim coraz więcej inwestycji, a ich ceny znacząco idą w górę. Ma na to ogromny wpływ ciągły rozwój miasta i liczne wyróżnienia. Na dawnych pustych terenach Rzeszowa powstają wysokie bloki, które gwarantują dużą liczbę mieszkań na sprzedaż. A jak wygląda sytuacja na rynku wtórnym?

Rynek nieruchomości w Rzeszowie

Rynek nieruchomości w Rzeszowie od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Na terenie całego  miasta powstają nowe inwestycje, a ceny nieruchomości znacząco rosną. To sprawia, że rynek pierwotny może się pochwalić niezwykle bogatą ofertą. Nabywcy znajdą tu dom lub mieszkanie o każdym metrażu w wymarzonej przez siebie lokalizacji.

Obecnie Rzeszów charakteryzuje się pewnym chaosem przestrzennym oraz brakiem spójności w architekturze. Wszystko dlatego, że nowoczesne inwestycje sąsiadują z blokami z dawnych epok. To sprawia, że na rynku wtórnym również nie brakuje ciekawych ofert. Ich liczba jest jeszcze bogatsza niż w przypadku rynku pierwotnego. Natomiast Biuro nieruchomości Rzeszowskie Nieruchomości z pewnością pomoże nam znaleźć swoje wymarzone lokum.

W Rzeszowie można znaleźć mieszkania oraz domy o różnych rozkładach i powierzchniach. Przeważają tu mieszkania 2- oraz 3-pokojowe, jednak osoby poszukujące większych metraży również nie będą narzekać na brak ofert. Średnie ceny za m2 również są zróżnicowane i wahają się w granicach 5-8 tys. zł.

Dlaczego warto zamieszkać w Rzeszowie?

Rzeszów położony jest na obszarze tzw. ściany wschodniej, która charakteryzuje się słabszym rozwojem gospodarczym niż reszta kraju. Od kilku lat przechodzi on ogromną metamorfozę i zajmuje wysokie pozycje w rankingach polecanych miast. Mieszkańcy są dumni z Rzeszowa, ponieważ obecnie może się pochwalić niezwykłą skutecznością w uzyskiwaniu funduszy unijnych. To sprawia, że wprowadza się w nim szereg innowacji i rośnie poziom życia.

Stolica Podkarpacia ma również do zaoferowania wiele atrakcji mieszkańcom. Na terenie miasta znajduje się kilka ciekawych zabytków, m.in. kościoły. Jednak największą atrakcję stanowi zamek i Pałac Letni Lubomirskich, które przyciągają licznych turystów. Ciekawą opcją jest również Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie piwnice”. Stanowi ona niezwykłą gratkę dla turystów oraz mieszkańców. Kolejnymi atrakcjami miasta są również Muzeum Dobranocek z pamiątkami z polskich oraz zagranicznych wieczorynek, a także fontanna multimedialna stanowiąca połączenie wody, muzyki, światła i laserów.

Miasto słynie nie tylko z zabytków, ale też z walorów naturalnych. Mieszkańcy z pewnością nie mają problemów ze znalezieniem odpowiednich miejsc na wypoczynek i rekreację. Na terenie Rzeszowa znajduje się rezerwat przyrody Lisia Góra położony nad Zbiornikiem Rzeszowskim, który został objęty obszarem chronionym „Natura 2000”. W mieście nie brakuje też licznych ścieżek przyrodniczych oraz parków. Najbardziej znanym z nich jest Park Kultury i Wypoczynku. W dodatku, mieszkańcy mogą szybko dotrzeć w Bieszczady i wyruszyć w podróż malowniczymi szlakami górskimi.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły