wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ruszyła budowa miejskiego żłobka w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na działce miejskiej, znajdującej się przy ul. Na Kotlinę, powstaje żłobek miejski. Przeznaczony będzie on dla 80 dzieci, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami. Przy budynku zaplanowano duży ogród, plac zabaw, a także parking. Prace budowlane już ruszyły.

Z przeprowadzonych przez miasto analiz wynika, że zainteresowanie opieką żłobkową wzrasta i nadal będzie wzrastało, dlatego ubiegaliśmy się w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie na budowę tego typu placówki opiekuńczej. Udało się i w zeszłym roku otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 6,2 mln zł, przy czym wartość całego zadania wynosi blisko 7 mln 900 tys. zł– mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Ruszyła budowa miejskiego żłobka w Jaśle

Nowy żłobek będzie miał ok. 1000 m kw. pow. użytkowej, będzie wolnostojący z tarasem, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażony w kuchnię dostosowaną do gotowania i przyrządzania posiłków. Przy budynku powstanie duży ogród, plac zabaw, a także parking i oświetlenie.

Ruszyła budowa miejskiego żłobka w Jaśle

Prace wykonuje, wyłoniona w przetargu krośnieńska firma, KPB – Budownictwo Sp. z o.o. W ramach prac przewidziano:

  • roboty budowlane instalacyjne, drogowe  – do listopada br.
  • stan surowy zamknięty, instalacje podtynkowe, podbudowy pod drogi – do marca 2024 r.
  • roboty wykończeniowe, wyposażenie, zieleń, nasadzenia, mała architektura, odbiory – do lipca 2024 r. 

Warto zaznaczyć, że miejsce, w którym powstaje miejski żłobek jest otoczone zielenią, zlokalizowane poza centrum miasta, w pobliżu powstających nowych osiedli i domów jednorodzinnych.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły