wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rozmowa z Sabiną Kułak, utalentowaną młodą wokalistką

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Sabina Kułak na co dzień śpiewa w zespole wokalnym SOUL i studiuje na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ciągle rozwija się wokalnie i bierze udział w  różnych konkursach muzycznych. W Jaśle zdobyła I miejsce w konkursie „Niepodległa Niepokorna”, II miejsce w konkursie „Na nutkę kantyczek” oraz wyróżnienie w „Love me tender”. Obecnie pracuje nad teledyskiem do swojego debiutanckiego singla. Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy z Sabiną.

Kiedy zaczęłaś interesować się śpiewem?

Od zawsze lubiłam śpiewać. Występowałam już jako przedszkolak na różnych uroczystościach. Uczestniczyłam w corocznych konkursach „Mam talent” organizowanych w mojej szkole podstawowej. W pierwszej klasie wzięłam udział w moim pierwszym konkursie wokalnym, który wygrałam. Już od najmłodszych lat czułam zamiłowanie do muzyki i tak mi to zostało do dziś.

Sabina Kułak

Uczęszczałaś do szkoły muzycznej czy jesteś samoukiem?

Edukację muzyczną rozpoczęłam w 5 klasie szkoły podstawowej w Ognisku Muzycznym Brzozowskiego Domu Kultury. Przez 4 lata uczyłam się pod czujnym okiem instruktorów BDK: Pana Dariusza Sadowskiego i Pana Rafała Kuźnara. Później przez 2 lata kontynuowałam naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w klasie wokalu, rozwijając podstawy śpiewu klasycznego u Pani Moniki Brewczak. Bardzo duży wpływ na moją edukację muzyczną miał zespół wokalny SOUL, w którym śpiewam do dziś.

Sabina Kułak

Chciałam poszerzać swoje umiejętności wokalne i poznać różne style muzyczne. Zapisałam się do Studia Śpiewu FLOW w Brzozowie u Pani Diany Dereniowskiej-Wójcik. Zaczęłam jeździć na warsztaty wokalne, gdzie pobierałam naukę m.in. u Grażyny Łobaszewskiej, Adama Czapli, Magdaleny Ptaszyńskiej.

Obecnie studiuję wokalistykę na kierunku  Jazz i muzyka rozrywkowa na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Jakie są twoje inspiracje muzyczne?

Lubię klimaty w jakich reprezentuje się The Weeknd, Igor Herbut, ich muzyka, sposób w jaki ją przekazują, bardzo mi się podoba.

Zawsze zwracam uwagę na technikę wokalną i tu moją inspiracją jest Ariana Grande, która w każdej swojej piosence zaskakuje czymś nowym.

Nagranie coveru „Kochana” Renaty Przemyk i Igora Herbuta na pewno nie było łatwe.

Ta piosenka nie należy do najłatwiejszych, ale lubię wykonywać takie utwory i podnosić sobie poprzeczkę. „Kochana” wybrałam na Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej „FIRAleja Gwiazd”, z którym dostałam się do finału. Wystąpiłam z tą piosenką na scenie Teatru IMKA w Warszawie, a ze względu na to, że lubię takie klimaty muzyczne, postanowiłam nagrać cover tego utworu.

Przy nagrywaniu coverów zawsze towarzyszy mi mój brat Fabian, który zajmuje się produkcją. Nagrywam najpierw całość piosenki, później dogrywam głosy a Fabian to montuje.

W jakich konkursach muzycznych brałaś udział?

Brałam udział w wielu konkursach i festiwalach ogólnopolskich, międzynarodowych, o różnej tematyce: rozrywkowej, patriotycznej, religijnej, obcojęzycznej. Byłam finalistką międzynarodowego konkursu YOUR SONG, zajęłam II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Talentobranie” organizowanym przed wytwórnię ID Records i radio ESKA. Brałam udział w konkursach również w Jaśle: I miejsce w konkursie „Niepodległa Niepokorna”, II miejsce w konkursie „Na nutkę kantyczek”, wyróżnienie w „Love me tender”.

Sabina Kułak

Czy wiążesz swoją przyszłość ze śpiewaniem?

Jak najbardziej wiążę przyszłość ze śpiewaniem, bo to moja pasja. Dlatego też wybrałam studia artystyczne na kierunku muzycznym. Do tej pory cały czas udaje mi się realizować moje plany związane z muzyką. W tej chwili przygotowuję się do nagrań teledysku mojego debiutanckiego singla, a od jakiegoś czasu piszę własne piosenki, które chcę wydać w niedalekiej przyszłości.

Jaki jest twój ulubiony polski artysta?

Polska scena muzyczna obfituje w wielu wspaniałych  artystów więc ciężko wybrać jednego ulubionego. Każdy z nich jest inny, wykonuje inną muzykę. Lubię i często słucham twórczość Justyny Steczkowskiej i Igora Herbuta.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkańców Jasła i okolic!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły