wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rolety okienne — podpowiadamy, jaki model wybierać

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Nie ma prostej recepty na to, które rolety powinny się znaleźć na lub w pobliżu ram okiennych. Wszystko zależne jest od gustu domowników, potrzeb związanych z funkcjonalnością przesłony oraz powiązań estetycznych z resztą pomieszczenia. Podpowiadamy, jak dobrze i sprawnie poradzić sobie z doborem rolet, aby ich obecność we wnętrzu stała się czymś całkowicie naturalnym i w pełni wykorzystywanym.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Funkcjonalność bez kompromisów — czyli rolety w kasecie

Na początek warto wziąć pod uwagę najpopularniejszą grupę produktową, czyli rolety umieszczane w kasecie. Są one rozwinięciem i udoskonaleniem tradycyjnych modeli rolet bezinwazyjnych. Cały mechanizm skrywa się w schludnym opakowaniu, montowanym bezinwazyjnie do ramy okna, dokładnie tak, jak w tym przykładzie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.htmlRolety w kasecie doradzamy szczególnie osobom, które nieco słabiej poruszają się w trudnej sztuce projektowania wnętrz. Dla nich będzie to neutralna podstawa, która po minimalnym wysiłku związanym z doborem kolorystyki, sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni domowej. W dziedzinie kolorów polecamy wybór neutralnych barw, oscylujących wokół modnych szarości i ponadczasowych bieli.

Rolety plisowane — innowacyjne rozwiązanie do naszego okna

Dla bardziej odważnych dostępna jest kolejna opcja, tym razem związana z nowoczesnymi roletami plisowanymi, które możemy obejrzeć na stronie renomowanego producenta firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html. Roleta plisowana ma ogromny potencjał, a ponadto jest w stanie zaskakująco dobrze sprawdzić się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i typowo domowej. Inwestorzy często wybierają plisy okienne do niewielkich przeszkleń znajdujących się w aneksach kuchennych, a także do ogromnych okien tarasowych.

Ich fenomen i innowacyjna technologia polega na możliwościach związanych z dowolnym ułożeniem tkaniny względem płaszczyzny okna. Po rozszerzeniu jej do właściwej powierzchni można tkaninę rolety przesunąć na dół, pozostawiając górną część szyby w pełni odsłoniętą. Taki system całkowicie zmienia pewien schemat przyzwyczajeń związanych nie tylko z tradycyjnymi zasłonami, ale i innymi nowoczesnymi roletami.

Największą popularnością cieszy się montaż nieinwazyjny

Wykonywanie otworów w ramie okna często nie jest zbyt komfortową sytuacją dla chętnego na montaż rolet. Dlatego podpowiadamy, że warto rozejrzeć się wśród tych rozwiązań, które są oferowane z systemem bezinwazyjnych zaczepów. Dzięki nim można nie tylko zawiesić roletę w kilkanaście sekund, ale i w podobnym czasie dokonać jej podmiany na inną. Miłośnicy metamorfoz wnętrzarskich pokochają taką opcję!

Oprócz rolet chowanych w kasecie oraz rolet plisowanych, dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie oraz te wykonane w technologii dzień i noc. Pierwsze z nich idealnie wpasują się w tematykę wnętrz eleganckich, a w przypadku surowego minimalizmu wprowadzą do domowej przestrzeni nieco ciepła. System dzień noc to z kolei rozwiązanie pośrednie, mające tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Obecnie od producenta rolety można wymagać przygotowania produktu na wymiar, oferowanej w dowolnie wybranej kolorystyce samej tkaniny i osobno osprzętu. Warto też skorzystać z bezinwazyjnego montażu, pozwalając sobie na pewne zmiany po kilku miesiącach. Wypróbowanie różnych rolet z pewnością da najlepsze wyniki i pozwoli na wyrobienie sobie własnej opinii na temat dostępnych na rynku systemów zaciemnień wnętrz.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły