wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rezygnacja z polisolokaty Vienna Life/Skandia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym przez wiele lat cieszyły się dość sporą popularnością. Wiele firm ubezpieczeniowych proponowało je szerokiemu gronu konsumentów. Towarzystwo ubezpieczeń Skandia obecnie Vienna Life  również posiadało w swojej ofercie szeroką gamę tego typu produktów. Problem w tym, że umowy te godzą w zbiorowy interes konsumentów.  Nic więc dziwnego, że wielu byłych klientów decyduje się na dochodzenie roszczeń z nich wynikających. Jak zrezygnować z polisolokaty Skandii i odzyskać pieniądze z opłaty likwidacyjnej?

  1. Vienna life rezygnacja – jak odzyskać pieniądze stracone przez opłatę likwidacyjną?
  2. Umowy Skandii z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – czy naruszały prawa konsumentów?
  3. Jakie nieprawidłowości wykrył UOKiK w polisolokatach Skandii?
  4. Jak odzyskać pieniądze stracone na polisolokacie Skandia-Vienna Life?
  5. Czy można odzyskać pieniądze, jeżeli polisolokatę zamknęło się parę lat temu?
  6. Gdzie zgłosić by odzyskać pieniądze z opłat likwidacyjnych?

Vienna life rezygnacja – jak odzyskać pieniądze stracone przez opłatę likwidacyjną?

Vienna Life (wcześniej znana jako Skandia) tak, jak wiele innych ubezpieczycieli przez pond dekadę oferowała swoim klientom polisolokaty UFK, czyli produkty finansowe łączące ze sobą oszczędzanie z inwestowaniem. Niestety, ich polisy wiązały klienta na wiele lat. W umowę wpisane były wysokie koszty pobierane za tak zwane zarządzanie polisą. Niesprawiedliwe jest to, że Vienna pobiera je niezależnie od wyniku osiąganego na danej inwestycji. W wyniku takiej konstrukcji umowy oraz ryzyka inwestycyjnego  osoby wpłacające składki mogły stracić nawet większą część swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Dodatkowo polisy te są obarczone opłatą likwidacyjną, która może skutecznie zniechęcać do rozwiązania umowy bo sprawiała, że w momencie zamknięcia polisy konsument traci znaczną część swoich środków. 

Umowy Skandii z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – czy naruszały prawa konsumentów?

W towarzystwie Skandia większość nie zgodnych z prawem umów ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym sprzedawano do końca roku 2015. W wyniku licznych skarg konsumentów polisolokaty te wnikliwe zbadał UOKiK i jednoznacznie stwierdził , że zawarte w umowach zapisy  naruszają zbiorowy interes konsumentów. W trakcie kontroli UOKiK wykryto sporo nieprawidłowości i naruszeń, co w efekcie przyczyniło się do fali pozwów sądowych przeciwko Towarzystwu Vienna Life czyli dawnej Skandii.

Jakie nieprawidłowości wykrył UOKiK w polisolokatach Skandii

Umowy w Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń, które teraz jest znane jako Vienna Life zawierają nieprawidłowości, które sprawiają że są niekorzystne dla konsumentów. Należą do nich:

  • wszystkie negatywne skutki (koszty) wypowiedzenia i zawarcia umowy są przeniesione na osobę, która zakłada polisę.
  • ponadto, to ty jako konsument ponosisz wszelkie ryzyka związane z inwestycją;
  • czynniki ubezpieczeniowy zawarty w polisie jest jedynie symboliczny (wypłata wartości rachunku powiększona o 1% lub 100 zł w przypadku śmierci nie stanowi żadnego zabezpieczania dla ubezpieczonego);

Jak odzyskać pieniądze stracone na polisolokacie Skandia-Vienna Life?

Twoja umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym może być dla ciebie niekorzystna – warto więc zastanowić się nad jej rozwiązaniem. Przy rozwiązaniu Vienna pobierze „opłatę likwidacyjną” lub wypłaci świadczenie wykupu finalnie niższe niż wartość rachunku polisy. To powoduje, że warto zdecydować się pójść z tym do profesjonalistów, którzy przeanalizują twoją umowę i przeprowadzą cię przez likwidację twojego ubezpieczenia UFK Skandia. Ponadto będą walczyli o to, abyś odzyskał całą wartość rachunku.

Czy można odzyskać pieniądze, jeżeli polisolokatę zamknęło się parę lat temu?

Czy można odzyskać potrącone przy wypłacie świadczenia/wartości wykupu pieniądze jeżeli polisolokatę w Skandii zamknęło się kilka lat temu? Masz na to sześć lub dziesięć lat w zależności od tego, w jakim terminie twoja polisa została rozwiązana. Jeżeli rozwiązałeś polisę przed dniem 9 lipca 2018 roku, to masz aż dziesięć lat, jeżeli po tym dniu to masz sześć lat. Wynika to z nowelizacji przepisów. Warto o tym pamiętać i nie przesuwać w terminarzu daty, w której w końcu zdecydujesz się podjąć kroki. Szczególnie, że możesz zgłosić sprawę wyspecjalizowanej kancelarii, która praktycznie wszystko zrobi za Ciebie. 

Gdzie zgłosić się by odzyskać pieniądze z opłat likwidacyjnych Vienna Life?

Gdzie więc można się zgłosić chcąc odzyskać pieniądze z opłat likwidacyjnych po polisolokacie w Skandii? Warto chociażby wejść na stronę https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/ i tam poczytać nieco więcej o całym tym zjawisku. To właśnie tam można znaleźć pomoc w swojej walce ze Skandią/Vienna Life. Dzięki profesjonalnemu pełnomocnikowi będziesz w stanie odzyskać swoje pieniądze; zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Ostatnie artykuły