wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Radni Miasta Jasła sprzeciwiają się likwidacji Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W związku z otrzymaną informacją o planowanych zmianach organizacyjnych  państwowego ratownictwa medycznego, skutkujących likwidacją Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle oraz planowaną zmianą zasad kontraktowania usług medycznych i wyodrębnienia jednego rejonu operacyjnego na terenie Województwa Podkarpackiego, Rada Miejska Jasła, zwraca się z apelem o niezwłoczne wycofanie się z tej propozycji i utrzymanie funkcjonujących do tej pory rejonów operacyjnych, co daje gwarancję utrzymania dobrego poziomu świadczonych usług medycznych.

Proponowane zmiany skutkować będą zmniejszeniem liczebności zespołów ratunkowych, z funkcjonujących obecnie trzyosobowych do zespołów dwuosobowych, a także spodziewaną redukcją zatrudnienia personelu medycznego jasielskiej stacji pogotowia ratunkowego. 

Podkreślić należy, iż dotychczasowa struktura organizacyjna oparta była na pracownikach – ratownikach medycznych znających topografię, teren i pacjentów z Jasła i powiatu jasielskiego, co zapewniało szybką interwencję pogotowia ratunkowego.

My jako samorządowcy Miasta Jasła przez szereg lat wspieraliśmy finansowo jasielskie pogotowie, w szczególności poprzez zakup karetek oraz wysokiej jakości sprzętu medycznego, który miał służyć mieszkańcom miasta Jasła i powiatu jasielskiego.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zmianą tej decyzji jest utrata pracy przez ratowników medycznych, którzy narażając swoje życie i zdrowie wykonują pracę w jasielskim pogotowiu. Szczególnie w czasie pandemii COVID-19 nie chcemy by eksperymenty stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego.

W tym stanie rzeczy kierując się troską o zdrowie mieszkańców naszego regionu apelujemy o wycofanie się z planowanej decyzji.

Stanowisko Radnych Miasta Jasła otrzymają do wiadomości Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Parlamentarzyści z terenu powiatu jasielskiego oraz Starosta Jasielski Adam Pawluś.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły