Pszczółka Maja, Smerfy i Piraci na osiedlach Mickiewicza, Gamrat i Śródmieście

0
Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło

Pszczółka Maja, Gucio i Tekla, a także Smerfy i Piraci – to bohaterowie ubiegłotygodniowych Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, które miały miejsce na osiedlach: Mickiewicza, Gamrat i Śródmieście. Dzieci bawili animatorzy z katowickiej Agencji Artystycznej Prym Art. Tegoroczne imprezy poprowadzą także animatorzy z nowosądeckiego Art Cinema oraz Studia Fama z Latoszyna wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło

Ubiegłotygodniowe spotkania z milusińskimi rozpoczęły się na osiedlu Mickiewicza. Pszczółka Maja, Gucio i Pajęczyca Tekla nauczyli dzieci segregować odpady. Chętni wzięli udział w quizie „Eko Pytania do Rozwiązania”. Na milusińskich czekało również wiele konkurencji sprawnościowych oraz zagadek. Wszyscy wzięli udział w konkurach rysunkowych. Spotkanie z powodu deszczowej pogody odbyło się w hali MOSIRu. W czwartkowe popołudnie dzieci na osiedlu Gamrat spędzili mło czas ze Smerfami. Papa Smerf, Pracuś i Smerfetka zaprosili wszystkich do poznania bajkowego świata niebieskich bohaterów. Oprócz zagadek na temat bohaterów popularnej kreskówki na przybyłych czekały także liczne gry i zabawy nagradzane słodkościami. Wybrano mistrza i mistrzynię skoków na skakance, każdy mógł spróbować swoich sił w chodzenia na stopach Gargamela oraz wykazać się refleksem podczas zabaw z chustą Klanzy. W niedzielne popołudnie Park Miejski opanowali Piraci. Ani ich groźne miny, ani przelotny deszcz nie odstraszyły milusińskich, którzy postanowili znaleźć razem z nimi skarb. W tym celu odczytywali wspólne znajdowane kawałki mapy, które przybliżały ich do cennego znaleziska. Każdy kawałek mapy zawierał wskazówki, ale i zadania, które należało wykonać. Milusińscy podzieleni na dwie drużyny: rekinów i meduz dzielnie walczyli o kolejne punkty biorą udział w przeciąganiu liny, przeprawie przez bagna, chodzeniu na mini szczudłach oraz bitwie morskiej. Wreszcie udało odnaleźć się upragnioną skrzynię. Jednak okazało się, że największym skarbem jest przyjaźń. Nie zabrakło konkursów rysunkowych przygotowanych przez instruktorów Jasielskiego Domu Kultury. Każdy mógł pokolorować malowankę oraz pomalować tekturowe domki, które cieszyły się dużą popularnością wśród najmłodszych uczestników zabawy.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło Wakacyjne Spotkania Artystyczne - aktualności Jasło

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

pch(JDK)

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments